به گزارش راگانیوز  حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰، علی طلوعی فرمانده سپاه ناحیه عبدالعظیم(ع) از جمله مسئولان حاضر در این مراسم پرشور و مردمی بودند.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: فتنه سال ۸۸ یک طراحی بزرگ دشمن برای ایجاد آنارشیسم و هرج و مرج در داخل ایران برای دلسرد کردن مردم از انقلاب و سرنگونی آن بود که به حول و قوه الهی این امر محقق نشد و فتنه گران رسوا شدند.
حجت الاسلام حسن نوروزی با بیان اینکه فتنه سال ۸۸ خسارت های مادی و معنوی زیادی را به کشور وارد کرد بیان داشت: ۳۰۰ هزار میلیارد خسارت در تراز تجاری و نفتی ایران، ۳۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت دیه شهروندان، ۶۳ میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی شهرداری تهران، ۵۰ میلیارد تومان خسارت به بانک ها و موسسات مالی شهر تهران و به آتش کشیده شدن ۷۹ باب مغازه بخش کوچکی از خسارات این فتنه بود که به کشور تحمیل شد.
وی ادامه داد: تشدید تحریم های ظالمانه، اخلال در کارکرد بانک های ایران در سطح بین الملل، کاهش سرمایه گذاری داخلی و خارجی، خروج سرمایه های درونی کشور، توقف سیل پیشرفت کشور و اختلال در بازار ارز از دیگر دستاوردهای نامبارک این فتنه برای کشور بوده است.
نوروزی با بیان اینکه دشمنان اسلام و کشور همواره بعد از پیروزی انقلاب در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی بودند خاطر نشان کرد: دشمنان زمانی که دیدند نمی توانند از طریق جنگ رو در رو ملت ایران را شکست دهند به سمت سیاست های جنگ نرم رفتند و ارزش ها و آرمان های ملی و مذهبی ملت ایران را هدف قرار دادند.
وی ادامه داد: دشمنان جنگ نرم را با مضامینی چون جدایی دین از سیاست، جدایی مردم از مبانی مبارزه و جهاد، امام حسین(ع) و عاشورا برضد ملت ایران آغاز کردند.
نوروزی خاطر نشان کرد: فتنه ۸۸ با برنامه ریزی کشورهای انگلستان، اسرائیل و آمریکا طراحی شد و توسط چند حزب سیاسی در کشور اجرا شد.
وی اضافه کرد: مردم ولایت مدار ایران اسلامی وقتی جسارت فتنه گران را در آتش زدن مساجد، تکیه های امام حسین(ع) و قرآن دیدند نتوانستند بی تفاوت باشند و با یک شور و حال مثال زدنی به خیابان ها ریختند و جلوی فتنه گران می دادند ایستاده و جواب دندان شکنی به عناصر خود فروخته داخلی و دشمنان خارجی نظام دادند و یوم الله ۹ دی را رقم زدند.