به گزارش راگانیوز ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، در حاشیه این مراسم، طی سخنانی اظهار داشت: رژیم طاغوت در ۱۷ شهریور، به خیال خام خود، آتش حق طلبی و فریاد دفاع از مظلوم را در کشور ما خاموش کرد، اما روز ۱۷ شهریور، مردم ایران اسلامی برای اولین بار تشکیل حکومت اسلامی را خواستار شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی ادامه داد: روز ۱۷ شهریور نشان داد، که ملت ایران، برای دفاع از حق و حقیقت و نظام شکوهمند اسلامی ، از جان خود نیز دریغ نخواهند کرد.

وی با بیان این که همه باید، ۱۷ شهریور را گرامی بداریم، اظهار داشت: آن روز، شهدای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و از این طریق وظیفه خود را انجام داده اند و اکنون وظیفه ما است، که راه آن شهدای مظلوم و نیز شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را ادامه دهیم و این راه جز عمل به وظایف و پیروزی از ولایت و حرکت در مسیر راستین انقلاب اسلامی نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم شهیدپرور تهران پیش از ظهر جمعه و پس از پایان دعای ندبه با حضور بر سر مزار شهدای ۱۷ شهریور باردیگر مزار این شهدا گلباران شد.