به گزارش راگانیوز ، دو جوان ۱۸ ساله که در خیابان های تهران سرقت می کردند در طرح مهار پلیس به دام افتادند.

روز ۱۲ مهرماه امسال دو نوجوان حدودا ۱۶ ساله با مراجعه به واحد گشت کلانتری ۱۳۱ شهرری به مأمورین اعلام کردند که توسط دو جوان و به صورت پیاده ، هدف زورگیری و ضرب و شتم قرار گرفتند .
با اظهارات دو نوجوان مبنی بر سرقت وپول و گوشی های تلفن همراهشان توسط دو جوان به صورت پیاده ، مشخصات ظاهری سارقان از مالباختگان اخذ و در اختیار سایر واحد های گشت کلانتری ۱۳۱ قرار گرفت ؛ با اجرای طرح مهار ، سرانجام مأمورین در محدوده شهرک گل ها موفق به شناسایی دو جوانی شدند که در حال زورگیری یک گوشی تلفن همراه از یک رهگذر بودند ؛ در بازرسی اولیه از این دو نفر تعداد ۵ دستگاه گوشی تلفن همراه نیز کشف شد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران  قرار گرفت .

دو تن از مالباختگان پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهارات خود عنوان داشتند : “این دو سارق با گذاشتن چاقو در زیر گلویمان اقدام به سرقت وجه نقد و گوش تلفن همراهمان کردند” ؛ یکی دیگر از مالباختگان نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” با دوستم در حال بازگشت از مدرسه بودیم که دو پسر جوان در حالیکه بر روی صورتی یکی از آنها آثار جراحت شدید بر روی صورتش کاملا مشهود بود ، دست مرا گرفتند و یک لگد به من زدند ؛ آنها در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرده و در ادامه با چاقو ضربه ای به دستم زدند که باعث جراحت آن شد” . مالباخته ای دیگر نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “متهمان باچاقو و شیشه به طرف حمله کردند ؛ یکی از آنها قصد خالی ردن جیب مرا داشت که ناگهان گشت پلس رسید و آنها را بازداشت کرد ” .

متهمان به نام های شایان و امیرمحمد  ۱۸ ساله در شرایطی منکر هرگونه زورگیری و سرقت شده بودند که تمامی مالباختگان این دو نفر را مورد شناسایی کامل قرار داده بودند ؛ در تحقیقات میدانی از خانه زورگیران نیز مشخص شد که هر دو نفر آنها دارای سوء شهرت و سابقه شرارت در محل سکونتشان بوده ؛ همچنین در بررسی این دو متهم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که “شایان . ن” به اتهام سرقت مقرون به آزار با سلاح سرد ، دارای یک حبس تعلیقی از شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ دادگاه شهرستان شهرری است اما با این وجود اقدام به زورگیری از مالباختگان کرده و دقیقا دوره یک ساله ی این حکم در روز دستگیری اش به پایان می رسید که دستگیر شده است.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران  ، با اعلام این خبر گفت : ” از کلیه مالباختگان بویژه در محدوده شهرری که بدین شیوه و شگرد ، توسط دو سارق زورگیر جوان ۱۸ ساله مورد زورگیری و تهدید با سلاح سرد قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند “.

آفتاب نیوز