×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» گوناگون » افزایش مرگ و میر بر اثر مصرف ماری‌ جوانا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۷:۵۶

 کد خبر: 388907
 45 بازدید

افزایش مرگ و میر بر اثر مصرف ماری‌ جوانا

خبرگزاری فارس: نتیجه تازه‌ترین تحقیقات پژوهشگران در ایالت جورجیا نشان داده است، مصرف ماری‌جوانا برابر با افزایش مرگ و میر در اثر فشار خون و بیماری‌های قلبی-عروقی است. با توجه به تحقیقات منتشر شده در مجله اروپایی پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی، استفاده از ماری‌جوانا با خطر سه گانه مرگ و میر ناشی از فشار خون […]

خبرگزاری فارس: نتیجه تازه‌ترین تحقیقات پژوهشگران در ایالت جورجیا نشان داده است، مصرف ماری‌جوانا برابر با افزایش مرگ و میر در اثر فشار خون و بیماری‌های قلبی-عروقی است.

با توجه به تحقیقات منتشر شده در مجله اروپایی پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی، استفاده از ماری‌جوانا با خطر سه گانه مرگ و میر ناشی از فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی-عروقی و حتی بیماری‌های مغزی مرتبط است.

در راستای قانونی شدن استفاده از ماری‌جوانا و حتی پایین آمدن قیمت آن، قطعا مصرف این ماده مخدر به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۳ رأی‌دهندگان در ایالت‌های کلورادو و واشینگتن با شرکت در دو همه‌پرسی در ماه نوامبر به آزادسازی مصرف ماری‌جوانا رأی دادند؛ علاوه بر ایالت‌های کلورادو، واشینگتن و آلاسکا، مصرف داروییِ ماری‌جوانا در ۲۰ ایالت آمریکا و پایتخت این کشور آزاد است.

با اینکه تا قبل این مطالعات، تأثیر منفی مصرف ماری‌جوانا بر هوش و حافظه، ریه و رابطه‌اش با اختلالات ذهنی نظیر اسکیزوفرنی و روان‌پریشی، زوال شخصیت و افسردگی ثابت شده بود، پژوهشگران باور دارند، مصرف این ماده مخدر موجب بالا رفتن فشار خون و در نهایت مرگ فرد می‌شود.

محققان برای تثبیت این یافته، جوانان بالای ۲۰ سال را با در نظر گرفتن سن، جنسیت، قومیت و حتی مقدار مصرف تحت بررسی قرار دادند و دریافتند، مصرف ماری‌جوانا منجر به افزایش فشار خون و ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی می‌شود.

استفاده از ماری‌جوانا در حالی در کشور آمریکا آزاد شده است که اثرات مصرف آن در عملکرد مغز و حتی سیستم قلبی-عروقی منجر به افزایش مرگ و میر افراد شده است.

محقق این مطالعه ضمن اعتراض به آزادسازی مصرف این مخدر گفت: «سیاست‌گذاران بهتر است بیشتر به تأثیر ماری‌جوانا بر سلامتی جوانان دقت کنند».


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گوناگون
ارسال دیدگاه