×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» گوناگون » ساعت «بیگ بن» به خواب می‌رود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۹:۵۸

 کد خبر: 388947
 42 بازدید

ساعت «بیگ بن» به خواب می‌رود

جام جم آنلاین: حرکت عقربه های ساعت «بیگ بن» به عنوان یکی از پرجاذبه ترین دیدنی های جهان در قلب لندن، روز دوشنبه جهت انجام کارهای ضروری مربوط به تعمیر و نگهداری این ساعت، از حرکت بازخواهد ایستاد.  پارلمان انگلیس اعلام کرد که تعمیرکاران ضمن تمیز کردن چهار صفحه بزرگ این ساعت، اجزای آن را […]

جام جم آنلاین: حرکت عقربه های ساعت «بیگ بن» به عنوان یکی از پرجاذبه ترین دیدنی های جهان در قلب لندن، روز دوشنبه جهت انجام کارهای ضروری مربوط به تعمیر و نگهداری این ساعت، از حرکت بازخواهد ایستاد.

 پارلمان انگلیس اعلام کرد که تعمیرکاران ضمن تمیز کردن چهار صفحه بزرگ این ساعت، اجزای آن را به منظور رفع عیوب احتمالی مورد بازرسی قرار خواهند داد.

پارلمان انگلیس زمان تعیین شده برای اقدامات یاد شده از جمله شستشوی صفحه های ساعت بیگ بن را که از ۳۱۲ قطعه جنس شیشه شیری اوپال ساخته شده ، هفت روز تعیین کرده است .
 
ساعت «بیگ بن» به خواب می‌رود 

این ساعت در زمان روند تعمیر آن همچنان کار خواهد کرد اما عقربه های آن در زمان شستشوی صفحه های ساعت به طور موقت از حرکت بازخواهند ایستاد.

آخرین تعمیرات اساسی و نظافت این ساعت غول پیکر که در ارتفاع شصت متری صورت می گیرد، در سال ۲۰۱۰ میلادی انجام شده بود.

برج ساعت کاخ وست مینستر که در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان بریتانیا و در ساحل شمالی رودخانه تیمز لندن قرار دارد،به نام برج الیزابت و بیگ بن یا ساعت بیگ بن، معروف است.

بیگ بن، نام زنگ بزرگ ۱۳.۷ تنی است که در داخل برج الیزابت قرار دارد و سر هر ساعت هم به صدا در می آید.

پس از آنکه کاخ تاریخی وست مینستر در جریان یک آتش سوزی در تاریخ ۲۲ماه اکتبر سال ۱۸۳۴ میلادی از بین رفت، چارلز باری، معمار معروف انگلیسی، ساخت مجدد این کاخ را که ساخته شده در دوران قرون وسطی بود ، را شروع کرد و یک برج ساعت برای ضلع شمال شرقی کاخ در نظر گرفت.

با وجود اینکه طراحی برج بیگ بن، به همراه ساختمان کاخ، در سال ۱۸۳۴ میلادی صورت گرفت ، اما بنای آن در ۲۸ سپتامبر سال ۱۸۴۳ میلادی کار گذاشته شد و کار ساختش پنج سال بعد شروع و در سال ۱۸۵۹میلادی به طور کامل پایان یافت.

کاخ وست مینستر و برج ساعت بیگ بن که دارای ۹۶ متر ارتفاع و ۱۲مترمربع مساحت و یازده طبقه است، یکی از پرجاذبه ترین دیدنی های جهان بشمار می آیند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گوناگون
ارسال دیدگاه