×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» گوناگون » مراکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۸:۵۷

 کد خبر: 388926
 35 بازدید

مراکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارند

خبرگزاری فارس: ابوالفضل رحمانی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه مراکز غیرتخصصی و غیرعلمی انتخاب رشته، خانواده‌ها را دچار مشکلات جدی کرده است، اظهار داشت: زمان انتخاب رشته که فرا می‌رسد در یک شب برخی مغازه‌ها با یک بنر به مراکز انتخاب رشته تبدیل می‌شوند و با روش‌های نادرست و […]

خبرگزاری فارس: ابوالفضل رحمانی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه مراکز غیرتخصصی و غیرعلمی انتخاب رشته، خانواده‌ها را دچار مشکلات جدی کرده است، اظهار داشت: زمان انتخاب رشته که فرا می‌رسد در یک شب برخی مغازه‌ها با یک بنر به مراکز انتخاب رشته تبدیل می‌شوند و با روش‌های نادرست و دریافت مبالغ کلان از داوطلبان کلاه‌برداری می‌کنند.

وی افزود: اطلاعات غیرتخصصی توسط مشاوران خودخوانده یا افرادی که به صرف رتبه خوب در کنکور، مشاور شده‌اند می‌تواند آینده داوطلب را تهدید کند.

رحمانی ادامه داد: هیچ مرکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارد و تنها پایگاه‌هایی که مجوز رسمی داشته باشند می‌توانند حضوری برای داوطلبان انتخاب رشته کنند.

 رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه اکثر تبلیغاتی که در فضای مجازی برای انتخاب رشته مطرح می‌شود وجاهت قانونی ندارد، اضافه کرد: مراکز مجاز تلفن و آدرس دقیق خود را اعلام می‌کنند و از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره مجوز دریافت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: به دلیل محدودیت زمان انتخاب رشته فعالیت مراکز غیرمجاز قابل مدیریت نیست و تعداد آنها هم زیاد است و تنها راهکار این است که خانواده‌ها با آگاهی به مراکز مجاز مراجعه کنند.

رحمانی تصریح کرد: انتخاب رشته تضمینی، فریب‌کاری است و اطلاعات ناقص افراد ظاهرا مشاور هم داوطلب را در آینده دچار مشکل می‌کند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گوناگون
ارسال دیدگاه