×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» خواندنی ها » گل و لای نوردی در دریای وادن (+عکس)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۷

 کد خبر: 397701
 4 بازدید

گل و لای نوردی در دریای وادن (+عکس)

برترین ها – در امتداد ساحل دانمارک تا هلند، نوار کم عمقی از گل و لای وجود دارد. معمولا زیر آب می‌مانند، اما دوبار در روز که آب ۱۵ کیلومتر عقب نشینی می‌کند گستره وسیعی از این زمین‌ها نمایان می‌شود. این منطقه به اسم دریای وادن شناخته می‌شود و یکی از آخرین بازمانده‌های اکوسیستم‌های اینترتیدال […]

برترین ها – در امتداد ساحل دانمارک تا هلند، نوار کم عمقی از گل و لای وجود دارد. معمولا زیر آب می‌مانند، اما دوبار در روز که آب ۱۵ کیلومتر عقب نشینی می‌کند گستره وسیعی از این زمین‌ها نمایان می‌شود. این منطقه به اسم دریای وادن شناخته می‌شود و یکی از آخرین بازمانده‌های اکوسیستم‌های اینترتیدال یا جزرو مدی طبیعی روی زمین است.

دریای وادن ۵۰۰ کیلومتر طول و ۱۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. یکی از سرگرمی‌های هلندی‌ها و آلمانی‌ها پیاده روی در گل و لای دریای وادن است که معمولا با پای برهنه انجام می‌شود و اجازه می‌دهد گل اطراف انگشتان پا را گرفته و به صورت طبیعی آن‌ها را ماساژ دهد.

حلزون ها، صدف‌ها و کرم‌ها زیر پاهایتان وول می‌خورند درحالیکه از میان میگوها، خرچنگ‌های کوچک، حلزون‌ها و ستاره‌های دریایی عبور می‌کنید. هرسال ده‌ها هزار نفر در از این منطقه عبور می‌کنند تا به یکی از جزایر دریای وادن که خشک مانده برسند. دریای وادن تنوع زیستی غنی دارد. بیش از ۱۰ هزار گونه پیاه و حیوان از موجودات میکروسکوپی تا ماهی ها، پرندگان و پستانداران در این منطقه زندگی می‌کنند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : خواندنی ها
ارسال دیدگاه