آمریکا با دوقطبی سازی در صدد ایجاد تفرقه در ایران است

به گزارش راگانیوز حجت‌الاسلام حمید مشهدی آقایی روز دوشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد،

ظرفیت مساجد را برای مقابله با توطئه ها و حیله های دشمنان بسیار بالا دانست و اظهار داشت: مسئولان نظام اسلامی می توانند از مساجد به عنوان پل های ارتباطی میان خود و مردم استفاده کنند و جلوی بسیاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی را بگیرند.

مشهدی آقایی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر اساس کارکردهای مساجد در کشور این اماکن مقدس را حصار فرهنگی، هسته مقاومت فرهنگی و پایگاه حرکت فرهنگی در کشور می داند که باید همه مردم و مسئولان از این ظرفیت عظیم مساجد به نفع جامعه استفاده کنیم.
وی در ادامه مسجد را اولین و تنها پایگاه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب دانست و افزود: مسجد با محوریت امام جماعت آگاه و توانا می تواند بسیاری از معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، فقر، مهاجرت و مشکلات خانوادگی را رفع کند.
مشهدی آقایی تاکید کرد: امامان نماز جماعت و هیت امنای مساجد برای اینکه جوانان را در محیط مسجد نگه دارند و از بسیار از معضلات اجتماعی حفظ کنند باید در مساجد فضایی ایجاد کنند که جوانان احساس مفید بودن و تعلق خاطر به این مکان مقدس داشته باشند.
وی جوانان را موتور محرک مساجد دانست و اظهار داشت: مسئولان مساجدی موفق هستند که تمامی نقش های کلیدی مسجد را به جوانان سپرده و به آنان مسئولیت بدهند.
همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد عصر دوشنبه با حضور آقایی جانشین امور مساجد استان تهران، سرهنگ بوربور جانشین سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، خانواده های معزز شهدا و جمعی از امامان جماعت و فعالان حوزه های بسیج مساجد در سپاه سیدالشهدا(ع) برگزار شد.
همچنیین در پایان این برنامه تعدادی از خانواده های معزم شهدای مدافع حرم با اهدا لوح تجلیل شدند.
۲۱ اوت هر سال که مصادف با ۳۱ مرداد، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است.
در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمانان جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد.
ایرنا ری

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن