امام جمعه شهرری گفت: آمریکا دنبال فتنه جدیدی در منطقه است؛ چراکه پیروزی سوریه برای استکبار غیرقابل تحمل بوده و می‌کوشد شکست‌های خود را جبران کند.

به گزارش راگانیوز ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرری، با اشاره به پیش‌رو بودن ماه سوگواری صدیقه طاهره (س) که تا دو ماه به این بانوی گرامی اسلام اختصاص خواهد داشت، حادثه تلخ جان‌ باختن شماری از افسران اقتصادی کشورمان در سانحه نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت.

وی ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: «زینب» نام زیبایی در اسلام است؛ چون این نام از آسمان نازل‌ شده و به معنای زینت پدر است؛ حضرت زینب (س) هم از جهت عبادت، هم از نظر شهامت و شجاعت و هم از باب عفاف و پاک‌دامنی نظیر نخواهد داشت.

امام جمعه شهرری اظهار داشت: فتنه سال 96 پایان پذیرفت و در این رابطه با تدبیر مقام معظم رهبری و حضور خودجوش مردم خوشبختانه آشوب‌ها به پایان رسید.

شاهچراغی بیان داشت: این نوع فتنه‌ها، درس‌ها و عبرت‌هایی را به همراه دارد و همه می‌دانند که این اغتشاشات از اعتراضات کوچک و منطقی مردم شروع شد و با فتنه تخریب و کشته‌سازی ادامه یافت.

وی تصریح کرد: مشکلاتی نظیر بیکاری، تورم، مالباختگی و … که مانند زخم در جامعه محسوب می‌شود، باید علاج شود و از کنار این قصه سرسری نگذریم.

امام جمعه شهرری اضافه کرد: پایان‌ یافتن تجمعات مردم مبنی بر پایان اعتراضات به عملکردها نخواهد بود؛ امسال که سال اقتصاد مقاومتی است، مسؤولان باید پاسخگو باشند و با ارائه عملکردهایشان اهمیت و ارزش رفع مشکلات مردم را نشان دهند.

شاهچراغی ادامه داد: اگر این مسائل علاج نشود، از جای دیگری سر برمی‌آورد و تذکر مراجع تقلیدی که مورد اعتماد مردم قرار دارند، در این زمینه باید مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: مسؤولان سعی بر آن داشته باشند که از چالش‌ها دور شده و زخم‌ها را علاج کنند تا اغتشاش‌گران جایی در کشور نداشته باشند.

امام جمعه شهرری خاطرنشان کرد:  مسؤولان و ائمه جمعه باید حساب اغتشاش‌گران و فریب‌خوردگان را از مردم شریف جدا کرده و روند تلاش‌های مذبوحانه لیدرهایی که ریشه‌های بیگانه دارند، را جدا بررسی کنیم.

شاهچراغی گفت: از برخی نمایندگان مردم در مجلس تعجب می‌کنیم که با اغتشاش‌گران همدردی و آنان را به‌ راحتی آزاد کردند و دلسوزی آنان در این مورد عجیب است؛ عجیب‌تر از آن، اعتراض و تهمت یکی از نمایندگان بوده که می‌گوید به دستگیرشدگان قرص دادند و آنان را مریض کردند؛ همین آقا به مراجع تقلید نیز هجوم آورد و خوراکی برای تغذیه رسانه‌های بیگانه شد.

وی افزود: سؤال من این است که چرا قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده اغتشاشات نباید وارد کار شود و این نماینده برای بار اول نیست که نظام جمهوری اسلامی را زیر سؤال می‌برد.

امام جمعه شهرری اظهار داشت: فتنه تمام شد؛ ولی مردم نباید هوشیاری‌شان را از دست‌ بدهند و در حال حاضر هم شما موظف هستید تا اقداماتی که ضد نظام است، را شناسایی و به صحنه آمده و با آن برخورد کنید.

شاهچراغی اضافه کرد: امور را باید در مرحله اول به مسؤولان مرتبط اطلاع دهید؛ چون دشمن را به‌ اصطلاح از در بیرون کردیم و قطعاً از پنجره وارد خواهد شد.

وی اضافه کرد: رمز موفقیتمان در همه مراحل هوشیاری و اتحاد مردمی با ندای رهبری بوده است و با دستورالعمل‌های ایشان، نظام را پیش بردیم.

امام جمعه شهرری گفت: پیروزی سوریه، پیروزی مهم و البته برای استکبار غیرقابل تحمل بود و اخیراً آمریکا دوباره تلاش خودش را در منطقه انجام می‌دهد و با افزودن و تجهیز کردن سربازان داعشی برای فتنه و جنگ جدید خود را آماده می‌کند.

شاهچراغی بیان داشت: آنچه مسلم است و مردم و بعضی از دولت‌ها باید بدانند، این است که آمریکا توجه خود را در شهرهای مسلمان‌نشین قرار داده است؛ چون دیگر جا و امکاناتی در عراق و سوریه ندارد و حرف نظام جمهوری اسلامی به لیبی و افغانستان این است که اگر می‌خواهید هیچ نفوذی در کشورتان رخ ندهد، هر داعشی که به سراغتان آمد، از سر راه بردارید و اگر می‌خواهید دچار گرفتاری‌های مردم سوریه نشوید، وحدت داشته باشید.

وی به کمبود آب در کشور اشاره کرد و افزود: خشکسالی ایران را تهدید می‌کند و با عبادت بیشتر مردم و اقامه نماز باران شاید خداوند به همه رحم کند و باران رحمتش را بر ملت ما ببارد.

فارس