آیا فغانی داور دیدار فینال جام جهانی می شود

مرحله‌ی یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در حالی به پایان رسید که علیرضا فغانی فرزند ری و داور خوب کشورمان با قضاوت خوب خود در بازی دو تیم فرانسه و آرژانتین همچنان یکی از بخت‌های اصلی قضاوت فینال جام بیست و یکم است.
دیشب در آخرین بازی مرحله‌ی یک هشتم نهایی جام جهانی اتفاقی افتاد که شانس فغانی را برای قضاوت در فینال جام جهانی بالا برد. با حذف شدن کلمبیا توسط انگلستان، از بین ۴ تیم اروپایی‌ای انگلستان، سوئد، روسیه و کرواسی که در یک طرف جدول  یک چهارم نهایی جام قرار دارند، یک تیم به فینال جام جهانی می‌رسد. معمولا، نه همیشه در فینال‌های جام‌های جهانی که حداقل یکی از تیم‌هایی که به فینال رسیده از قاره‌ی اروپا بوده، داوری که فینال را قضاوت کرده غیر اروپایی بوده است.
بر همین اساس و با توجه به اینکه حداقل یک تیم اروپایی در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ حضور دارد، فغانی در مقایسه با “بیورن کویپرس” هلندی رقیب اصلی‌خودش برای قضاوت فینال جام جهانی، شانس بالاتری دارد که تبدیل به اولین داور آسیایی‌ای شود که فینال جام جهانی را سوت زده است.

امیدواریم این افتخار نصیب فغانی شود تا در تاریخ داوری کشورمان فرزند ری غرورآفرین اولین داور ایرانی باشد که فینال جام جهانی را قضاوت می کند.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن