آیت‌الله ری شهری: رسانه‌ها با آبروی افراد بازی نکنند

به گزارش  راگانیوز،  آیت‌الله محمد محمدی ری شهری نماینده مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امروز در جلسه درس خارج فقه که در حوزه علمیه همین آستان برگزار شد، گفت: یکی از القائات شیطانی و گناهانی که با وسوسه شیطان بر زبان انسان جاری می‌شود، شهادت دروغ است.

وی افزود: در روایتی از رسول اکرم(ص) چنین نقل شده که در روز قیامت منفورترین و‌ دورترین انسانها از خدا و من کسی است که گواهی دروغ می‌دهد؛ جای دیگر می‌فرمایند: چنین شخصی در قیامت آتش را با زبانش لیس می‌زند همانطور که سگ کاسه را لیس می‌زند.

آیت‌الله ری شهری شتم عرض را از دیگر گناهان و  القائات شیطانی دانست و ابراز کرد: مراد از شتم عرض همان کلام کریح و زشت است و شیطان انسان را وسوسه می‌کند تا سخنان زشت بر زبان جاری کند و به توصیف لسانی عیوب و نقائص دیگران بپردازد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با استناد به کلام پیامبراکرم(ص) که فرمودند: آبروی مومن از پرده خانه خدا محترم‌تر است، گفت: حضرت می‌فرمایند: تنها جان و مال انسان مومن محترم نیست بلکه آبروی او نیز محترم است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خاطرنشان کرد: پیامبراکرم(ص) احترام به مومن را بسیار بالا می‌دانند و مردم را از گمان بد بردن به دیگران پرهیز می‌دهند در حالی که امروز برخی روزنامه‌ها و رسانه‌ها به گونه‌ای با آبروی بعضی افراد بازی می‌کنند گویا دیگری را مسلمان نمی‌پندارند.

رسا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن