اداره پزشکی قانونی در شهرستان قرچک مستقر می‌شود

به گزارش راگانیوز , حجت‌الاسلام والمسلمین احدالله سینکایی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تراکم جمعیتی در شهرستان قرچک اظهار داشت: فقر مادی در شهرستان‌های همجوار تهران وجود دارد و قرچک نیز از این موضوع مستثنی نیست.

وی بیان کرد: در نیمه دوم سال 96 بنا به تقاضای برخی از مردم باقرشهر و گلشهر جلسات متعددی در راستای رفع مشکلات موجود مثل فاضلاب و غیره را پیگیری کردیم که براساس اخبار رسیده این موضوع از طریق استانداری پیگیری می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک همچنین در رابطه با مشکلات شورای روستای محمدآباد نیز افزود: بعد از انتخابات به دلیل برخی از سلایق مشکلاتی به وجود آمد که ورود کردیم و اینک شورا به قوت خود به فعالیت ادامه می‌دهد.

سینکائی تصریح کرد: برای افتتاح کمربندی جنوبی قرچک نیز جلسات متعدد با مالکان داشتیم تا مالک قیمت ملک را دریافت کند که هم‌اکنون با افتتاح آن بسیاری از مشکلات شهرستان برطرف شده است.

وی در ادامه به ساماندهی فاضلاب روستای محمدآباد و همچنین افتتاح پزشکی قانونی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: به دلیل نبود پزشکی قانونی در این شهرستان مردم متحمل سختی‌ها و پرداخت هزینه‌های زیادی می‌شدند که تلاش کردیم پزشکی قانونی در این شهرستان مستقر شود و تاکنون این موضوع مصوب شده است و شهرداری نیز اتاقی را برای استقرار پزشک در اختیار ما قرار داده که تلاش می‌کنیم این موضوع را برای تکمیل آن در آینده پیگیری کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته ماهیانه 1500 نفر ارباب رجوع را در ملاقات مرمی پاسخ می‌دهیم و همچنین درباره انجمن حمایت از زندانیان با مدیریت جدید آن را فعال‌تر کردیم که در ماه مبارک رمضان 51 میلیون و 900 هزار تومان وجوه نقد برای حمایت از خانواده‌های زندانیان جمع‌آوری شد.

سینکائی بیان کرد: درباره آسیب‌های اجتماعی کارگروهی متشکل از 8 دادیار تشکیل دادیم که طبق قانون تحت نظر دادستان فعالیت می‌کنند و در غیاب دادستان جانشین او هستند که در امورات اساسی و مهم دادستان اقدامات لازم را انجام می‌دهد و مسائل جزئی به دادیاران سپرده می‌شود.

وی سپس افزود: ساختمان دادسرا از طریق شهرداری در اختیار ما قرار گرفته بود که در حال حاضر ساختمان جدید در حال احداث است و بحث اسکلت آن تمام شده و پیگیر هستیم تا اوایل سال 98 ساختمان جدید دادسرا راه‌اندازی و ساختمان شورای حل اختلاف نیز واگذار و تکمیل شود.

تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن