برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ری آغاز شد

خلاصه مطلب

  • رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: برداشت ذرت علوفه ای از سطح هشت هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

راگانیوزری -محمد عباسی با اشاره به اینکه ذرت علوفه ای پس از برداشت گندم در این شهرستان کشت می شود، اظهار داشت: پیش بینی شده امسال ۴۷۵ هزار تن ذرت علوفه ای از اراضی کشاورزی این منطقه برداشت شود.
وی ادامه داد: برداشت ذرت علوفه ای همه ساله از اوایل شهریور ماه در این شهرستان آغاز و تا آبان ماه ادامه دارد.
عباسی با بیان اینکه ۳۵ دستگاه کمباین و ۳۰۰ دستگاه کامیون در امر برداشت ذرت علوفه ای ری مشارکت دارند، افزود: برداشت، حمل و سیلو کردن ذرت علوفه ای برای ۴۰۰ نفر در این شهرستان اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
رییس اداره جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه اول تولید ذرت علوفه ای را در استان تهران دارد، عنوان کرد: این محصول توسط دامداری های خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع آوری می شود.
وی در خصوص آبیاری ذرت علوفه ای این منطقه با آب های نامتعارف نیز گفت: بخشی از مزارع ذرت توسط آب های نامتعارف روخانه سرخه حصار و نهر فیروزآباد آبیاری می شود که اگر این این کشت ادامه پیدا نکند، شاهد گرد و غبار بسیار شدید در سطح شهرستان خواهیم بود.
عباسی همچنین یادآور شد: تاکنون هیچگونه دلیل آلودگی و یا بیماری خاصی در خصوص ذرت های تولید شده در شهرستان ری گزارش نشده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارا بودن ۲۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.
این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

منبع
ایرنا

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن