رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: تعداد زیادی از میراث فرهنگی کشور در روستاهای این شهرستان در حال از بین رفتن است.

به گزارش راگانیوز ، حسن خلیل‌آبادی عصر امروز در نشست با نخبگان و فرهیختگان شهرستان ری اظهار کرد: ری با سابقه دیرینه خود در گذشته شورای شهر و شهرداری مستقل داشته و به عنوان شهر ری به‌ صورت مستقل، زنده و پویا عمل می‌کرد و در حال حاضر نیز بعضی از ادارات‌کل در این شهرستان مستقر هستند و به صورت مستقل عمل می‌کنند.
وی با بیان اینکه نباید به دنبال توسعه دولت باشیم، زیرا دولت برای به خودی خود بزرگ است، تصریح کرد: استقلال ری نباید تنها در اداره و مدیریت صورت گیرد، بلکه این امر در ابتدا باید در تصمیم‌گیری‌ها اتفاق بیفتد.
رئیس شورای شهرستان ری خاطرنشان کرد: تصمیمات مرتبط با این شهرستان باید در همین جا گرفته شود، در حال حاضر بیشترین تصمیم‌گیری در خارج از محدوده ری صورت می‌گیرد و به ری به عنوان یک روستا نگریسته می‌شود، در حالی که این شهر کهن‌ترین شهر استان تهران با قدمت ۲ هزار و ۷۰۰ سال است.
وی با بیان اینکه وضعیت آثار تاریخی شهرستان ری نگران‌کننده است، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از میراث فرهنگی کشور در روستاهای این شهرستان در حال از بین رفتن هستند، بنابراین باید شهر ری را به قطب فرهنگی و گردشگری تبدیل کنیم تا بتوانیم از میراث گذشتگانمان حفاظت کنیم.
خلیل‌آبادی در پایان متذکر شد: ری دارای چندین هزار کارخانه و صنعت بزرگ است اما صنعتگران این شهرستان مسؤولیت اجتماعی خود را انجام نمی‌دهند و به مسائل فرهنگی کمک نمی‌کنند، از طرف دیگر تمامی عوارض شرکت‌های بزرگ فعال ری به تهران واریز می‌شود که برای این شهرستان نفعی ندارد