بوستان های منطقه 20 شبانه نظافت شد/جمع آوری یک تن پسماند خشک در روز طبیعت

به گزارش راگانیوز سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: منطقه 20 با عرصه بالغ بر 2 هزار و 420 هکتار فضای سبز شامل فضاهای تفرجگاهی و 177 بوستان، در روز طبیعت میزبان شهروندان، گردشگران و مسافران نوروزی بود که با فعالیت شبانه روزی عوامل مدیریت شهری به آنها خدمات رسانی شد.

صفوی با اشاره به اینکه فعالیت های نگهداشتی شهر وابسته به زمان نیست و در صورت نیاز در هر ساعتی از شبانه روز بایستی انجام شود، افزود: با توجه به اینکه شهروندان تا ساعات پایانی روز از عرصه های فضای سبز استفاده می کردند، نظافت و آراستگی تمامی بوستان ها و فضاهای تفرجگاهی منطقه 20 تا پاسی از شب ادامه داشت و 254 تن پسماند تر در این روز از مخازن فضاهای سبز جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه در 16 بوستان شاخص و بزرگ منطقه 20 خدمات ویژه ای همچون توزیع کیسه های زباله، تحویل سبزه و ماهی و توزیع بسته های گردشگری انجام شد، افزود: شهروندان طبیعت دوست در تفکیک پسماند، مشارکت گسترده ای با مدیریت شهری داشتند و یک تن پسماند خشک در روز طبیعت، جمع آوری شد.

صفوی ادامه داد: گشت 6 خودرو ملودی، جانمایی 40 مخزن ویژه تحویل سبزه و ماهی، فعالیت23غرفه بازیافت، توزیع 200 کیلو کیسه زباله و استقرار 2 پایگاه آموزشی در زمینه تفکیک پسماند از اقدامات ویژه روز طبیعت در خصوص جمع آوری پسماند خشک بود.

وی به فعالیت های فرهنگی و مذهبی در روز طبیعت نیز اشاره کرد و گفت: با پیش بینی تمهیدات لازم برای ادای فریضه نماز جماعت ظهر و عصر، در بوستان های شهری منطقه 20 همچون نغمه، ایثار، جانبازان، ماهور، دانش و نورعلیزاده  در محدوده شهری و عطر نرگس در محدوده حریم و شهرداری ناحیه 7 این فریضه معنوی بر پا شد و شهروندان علاوه بر انجام آئین های نوروزی، امکان انجام فرایض دینی و مذهبی را نیز داشتند.

شهردار منطقه 20 یادآور شد: فعالیت های نگهداشتی شهر که همزمان با ایام نوروز بدون وقفه با فعالیت شبانه روزی عوامل مدیریت شهری ادامه داشت و روز طبیعت به اوج رسید و در حال حاضر به حالت عادی برگشته است و طبق روال و برنامه های روزانه انجام می شود.

 

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن