تعددنهادهای تصمیم گیردرحوزه فرهنگ عمومی کشورآفت است

 به گزارش راگانیوز هدایت الله جمالی پور روزدوشنبه هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری که باحضورحجت الاسلام سیدعلی شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری و سایر اعضا این شورا در دفتر نماینده ولی فقیه این شهرستان برگزارشد،گفت:
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی باید در حوزه فرهنگ عمومی کشور نقش پر رنگی داشته باشند و از میان تمام دستگاه های متولی باید یکی از این دستگاه ها به عنوان دستگاه مسئول پا به میدان بگذارد و سکان امور را در دست گیرد.
وی با بیان اینکه باید در خصوص مسائل و موضوعات فرهنگ عمومی کشور فکر اساسی در سطح بالای حاکمیت شود ، افزود: تمام دستگاه های اجرایی و مسئولان کشور باید آسیب ها اجتماعی و فرهنگی کشور را جدی بگیرند و در این راه تمام عزم خود را جزم کنند تا مشکلات فرهنگی کشور به صورت ریشه ای و اساسی حل شود.
فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان ری در حوزه قرآن آموزی اظهارداشت : شهرستان ری بخاطر بافت مذهبی و وجود امامزادگان واجب التعظیم ظرفیت عظیمی در حوزه قرآن آموزی دارد که باید در این خصوص اقدامات لازم از جمله آموزش قرآن در مهد کودک ها و پیش دبستانی ها انجام دهد.
جمالی پور قرائت قرآن در جشن های و مراسم ها را یکی از بهترین راه های ترویج فرهنگ قرآنی در شهرستان ری دانست و عنوان داشت: دستگاه های متولی فرهنگی باید از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کنند چرا که هر مقدار فرهنگ غنی قرآنی در جامعه پررنگ شود به همان میزان آمار معظلات و آسیب های اجتماعی کم می شود.
هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری با محوریت تشکیل شورای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان ری، جهت گرامیداشت دهه ولایت و هماهنگی مقتضی جهت برگزاری مراسمات ماه محرم و دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکرروز دوشنبه دردفتر نماینده ولی فقیه شهرری برگزار شد.

ایرنا ری

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن