دهکده سفال در شهرستان قرچک احداث می‌شود

به گزارش راگانیوز ؛ مسعود مرسلپور امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و شورای بانک‌های شهرستان قرچک با اشاره به نام‌گذاری سال‌های اخیر و تأکید مقام معظم رهبری به مقوله اشتغال در این سال‌ها اظهار داشت: حفظ و افزایش اشتغال و رونق تولید از دستاوردهای مهمی است که با حمایت بیشتر دستگاه‌های اجرایی از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و کاهش مشکلات فعالان اقتصادی محقق می‌شود.

وی با اشاره به نقش مؤسسات پولی و بانکی در رونق تولید و اشتغال‌زایی در سطح شهرستان قرچک بیان کرد: این مراکز به‌ صورت مستقیم، نقش بسزایی در رونق تولید و اشتغال‌زایی دارند، اما آنچه مهم است کارآمدی این نوع تسهیلات در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است.

فرماندار قرچک در ادامه با اشاره به ایجاد دهکده سفال در این شهرستان افزود: با توجه به پیشینه شهرستان قرچک و مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در این زمینه، بخشداری با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان صنعت، معدن و تجارت طرح تفضیلی تبدیل کارخانه‌ها و کورهای آجرپزی به سفال‌گری را در دستور کار قرار دهد.

مرسلپور ادامه داد: با توجه به طرح اشتغال روستایی و بررسی پرونده افراد ثبت‌نامی در کمیته فنی کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اداره تعاون کار رفاه اجتماعی لازم است با همکاری فرمانداری نسبت به تشکیل به‌ موقع جلسات و بازدید از طرح‌ها به‌ تناسب هر دستگاه اقدام کند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و محدودیت‌های بانکی در زمینه افزایش تعداد ضامن در پرداخت وام ازدواج خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل شهرستان باید ظرف مدت یک هفته، نسبت به ارائه گزارش از میزان تسهیلات پرداختی در سال 96 و سه‌ ماهه سال 97 به‌ صورت تفضیلی و جامع به فرمانداری اقدام کنند.

تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن