دکتر علیجانی زمانی : طرح ساماندهی آب های آلوده جنوب تهران در دستور کار است

به گزارش راگانیوز ؛ صبح امروز همایش بررسی مشکلات آب و کشاورزی با حضور جمعی از نمایندگان مجلس ،کشاورزان و مسئولین شهرستان ری برپا شد .

در این همایش دکتر علیجانی زمانی به سخنرانی پرداخت و گفت : کمبود آب و مدیریت آب از بحث های مهم در کشور هستند که همواره باید در راس امور قرار گیرند و به مشکلات آب و کشاورزی رسیدگی شود .

نماینده مجلس تهران ،اسلامشهر ، شمیرانات ، ری و پردیس در ادامه افزود : ما در کشور سی میلیارد مترمکعب فاضلاب و پسماند داریم که باید در کشور بازچرخانی شده و با مدیریت آب مشکلات فاضلاب در کشور حل شوند .

دکتر علیجانی زمانی یادآور شد :متاسفانه ما در کشور سد داریم اما لوله کشی مناسب نداریم ، تصفیه خانه داریم اما شبکه آبرسانی ما دچار مشکل است لذا در جهت بهبود روند کشاورزی در کشور باید به سرعت این مشکلات را رفع نماییم .

وی در ادامه اظهار داشت : زمانی که بحث آب حل شود کشاورزی نیز می تواند به حد مطلوب خود برسد و در این راستا امنیت غذایی مردم نیز تامین می شود .

نماینده مجلس تهران ،اسلامشهر ، شمیرانات ، ری و پردیس با اشاره به ظرفیت شهرستان ری در خصوص کشاورزی گفت: در شهرستان ری60 هزار زمین قابل کشت وجود دارد که در ۳۰ هزار زمین کشت می شود  و از مابقی زمین های کشاورزی نمی توان استفاده بهینه نمود .

وی با اشاره به اینکه پیگیری اجرایی شدن طرح ساماندهی آب های آلوده جنوب تهران در دستور کار است ؛ افزود : توزیع عادلانه حق آبه شهرستان ری و رسیدگی به وضعیت قنات های شهرتسان ری که توسط مترو تخریب شده اند ، از دیگر برنامه های اجرایی می باشد .

محسن علیجانی زمانی با بیان اینکه مشکل خشک شده چمشه علی در حال بررسی است ، خاطرنشان کرد : اگر مشکلات اساسی کشاورزان در بخش کهریزک حل گردد و حق آبه از رودخانه کن برای کشاورزی توزیع شود می تواند هزار شغل مستقیم و چهار هزار شغل غیر مستقیم ایجاد نماید .

[rl_gallery id=”63459″]
برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن