رئیس شورای شهرستان ورامین:سه عضو شورای روستاهای ورامین عزل شدند

رئیس شورای شهرستان ورامین گفت: با حکم شورای حل اختلاف که ریاست آن به عهده فرمانداری است، سه عضو شورای روستا به دلیل ساکن نبودن در روستا عزل شدند.

به گزارش راگانیوز ، علی خانی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار داشت: ایام سوگواری محرم حسینی را تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم همه دوستان از این ایام بهره لازم و کافی را ببرند.

وی گفت: خبرنگار با قلمی که در دست دارد می‌تواند بر اساس رسالت خبری خود کمک شایانی به جامعه کند و این اقدام با صداقت، شجاعت و درستی محقق می‌شود.

خانی افزود: با توجه به اهمیت آموزش اولین دوره آموزش در خصوص شورا‌ها در شهرستان در بخش جوادآباد، شهر ورامین و بخش مرکزی برگزار شد که این کلاس در طول عمر شورا برای اولین بار بود در جهت افزایش آگاهی وظایف آن انجام شد.

وی تصریح کرد: از اقدام دیگر شورای شهرستان شناسایی پتانسیل‌های روستا‌های ورامین است که می‌توانیم با سرمایه‌گذاری در روستاها، شهرستان را به عنوان قطب گردشگری معرفی کنیم و همچنین باعث اشتغال‌زایی شویم.

رئیس شورای شهرستان ورامین  بیان داشت: از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی در شهرستان استفاده می‌شود و مدیران اجرایی در خیلی از موارد حضور پیدا می‌کنند و پیشنهادات خود را در جهت رشد و پیشرفت شهرستان ارائه می‌کنند؛ این پیشنهادات را در جهت رفع مشکلات مردم به‌کار می‌گیریم.

وی اذعان داشت: یکی از مشکلات روستاهای ورامین قرار گرفتن در حریم شهر است که نمی‌توانند در حریم شهر سرمایه‌گذاری کنند؛ این مشکلات با مذاکره و تفاهم فی‌مابین رفع می‌شود. دهیاری‌ها و شهرداری در شهرستان، آبادانی، رشد و پیشرفت کل شهرستان است.

این مسؤول گفت: یکی از اقدامات شورای شهرستان دعوت از شورای استان بود که اولین جلسه شورای اداری استان در ورامین برگزار شد. در این جلسه خیلی از مشکلات مورد بررسی قرار گرفت و نامه‌نگاری‌هایی با استاندار و رئیس شورای استان در خصوص رفع مشکل ترافیک قلعه‌نو انجام و جلساتی نیز در این خصوص برگزار شده است.

خانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در روستاهای ورامین اقدامات جهادی انجام شده، باید اقدامات انجام شده توسط رسانه‌ها انتشار پیدا کند؛ چرا که وضعیت روستاها نسبت به چند سال گذشته تغییرات چشم‌‌گیری داشته است.

رئیس شورای شهرستان ورامین تاکید کرد: باید به مقوله‌ی آموزش توجه جدی شود، پیشنهادات و طرح‌های نو توسط شورا و دهیار ارایه شود؛ چرا که مردم روستا باید همانند مردمی که در شهر هستند از امکانات مساوی برخورد شوند.

خانی بیان داشت: در روستاها پیشنهاد ساخت سالن سرپوشیده با کاربری چندمنظوره شده است که هم مردم روستا از این سالن سرپوشیده استفاده کنند و هم در زمان بحران از آن استفاده دیگری شود.

وی در ادامه گفت: یکی از برنامه مهم شورای شهرستان این است که شورای شهرستان بافت روستایی خود را حفظ کند؛ حفظ این بافت باعث می‌شود گردشگری در روستاها افزایش پیدا کند؛ چرا که روستاهای ورامین از روستاهای قدیم استان تهران است و جاذبه‌‌های مهمی در شهرستان و روستاها وجود دارد و باید از این پتانسیل استفاده لازم و کافی را برد.

خانی در این جلسه در خصوص سکونت اعضاء شورای روستا گفت: باید همه اعضای شوراها در روستا مستقر باشند و این مورد قانون است؛ در حال حاضر با رای شورای حل اختلاف شهرستان که ریاست آن بر عهده فرمانداری است، به علت این‌که سه نفر از اعضای شورا، ساکن روستا نبودند عزل شدند.

منبع
فارس
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن