ری نیازمند بازارچه دایمی فروش صنایع دستی است

به گزارش راگانیوز ؛ امیر مصیب رحیم زاده اظهار کرد: 275 رشته استاندارد صنایع دستی در 15 گروه طبقه بندی شده در کشور فعال هستند که هم اکنون هنرمندان و صنعتگران این شهرستان در 100 رشته آن فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: سفالگری دستی و چرخی، سفال های نقش برجسته، لعابدار، نقاشی روی سفال، حجم سازی سفال وسرامیک، شیشه گری فوتی، تراش شیشه، نقاشی روی شیشه، هم جوشی شیشه، آبگینه و دوخت های سنتی و تزیینی از جمله فعالیت های هنرمندان صنایع دستی این خطه است.
رحیم زاده با بیان اینکه سه هزار و 800 هنرمند و صنعتگر در حوزه صنایع دستی ری فعالیت می کنند، عنوان کرد: هم اکنون 400 هنرمند در این شهرستان دارای کارت هنرمندی هستند.
وی افزود: همچنین از میان 76 کارگاه فعال در بخش صنایع دستی، فقط 12 کارگاه دارای پروانه کارگاهی است.
رحیم زاده ادامه داد: هنرمندان برای دریافت کارت هنرمندی باید در آزمون دریافت کارت نمره لازم را کسب کنند و برای بیمه شدن، علاوه بر دریافت این کارت باید کارت مهارت از فنی و حرفه ای نیز دریافت کنند.
وی افزود: بیشتر کارگاه های صنایع دستی در حوزه مشاغل خانگی ایجاد می شوند و متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی می توانند از طریق ثبت نام در سامانه کارا تا سقف 100 میلیون ریال تسهیلات کم بهره دریافت کنند.
رحیم زاده یادآور شد: افزودن بر 90 درصد فرآیند تولیدات صنایع دستی شهرستان ری به وسیله دست و نیروی انسانی متخصص تولید می شود و بر اساس تجربه ظرفیت صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی اروپا را دارد.
بیستم خرداد مصادف با روز جهانی صنایع دستی است.

ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن