«زنگ حسینی» در مدارس جنوب تهران به صدا در می آید

به گزارش راگانیوز ؛ صفوی با اشاره به اینکه آئین بازگشایی مراکز آموزشی همراه با برنامه های متنوع فرهنگی در ۴۰ مدرسه و حوزه علمیه با حضور مدیران ارشد شهری منطقه ۲۰ برگزار خواهد شد، افزود: همزمان با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با عنوان «زنگ حسینی» ، اجرای ۱۳ عنوان فعالیت فرهنگی در مدارس نیز کلید می خورد.

وی ادامه داد: اعزام مبلغان مذهبی به مدارس، توزیع بسته های آموزشی و سلامت محور، اهداء اقلام فرهنگی متناسب با ایام محرم، حمایت از دانش آموزان کم برخوردار، برگزاری دوره های آموزشی، برپایی جشنواره و نمایشگاه های فرهنگی، اجرای نمایش های هنری، برپایی مسابقات موضوعی سنگر مدارس و اجرای فعالیت های ورزشی از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای مدارس است.

صفوی به طرح ویژه ترمه و ترنج دخترانه و مادرانه نیز اشاره کرد و گفت: ارائه آموزش های مهارتی، اردوهای گردشگری و ترویج فرهنگ کتابخوانی از نقاط قوت این طرح است که با اولویت مدارس کم برخوردار اجرا می شود.

شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: طرح استقبال از مهر از ۱۵ مرداد آغاز شده است و تا پایان مهر ادامه دارد که پیش از این نیز بهسازی مدارس و ایمن سازی مسیرهای منتهی به مراکز آموزشی انجام شده است و با شروع فصل بازگشایی مدارس نیز برنامه های فرهنگی در مدارس آغاز می شود.

سید احمد صفوی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: با توجه به تقارن سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری سالارشهیدان، تمامی ویژه برنامه های فرهنگی و ورزشی پیش بینی شده برای مدارس و مراکز آموزشی با رویکرد آشناسازی دانش آموزان با سیره حسینی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا می شود.

مهر
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن