رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ری گفت: زیر ساخت های فرهنگی و هنری این شهرستان با احداث چند مرکز فرهنگی، کتابخانه و هنرستان هنرهای زیبا در طی سالجاری ارتقا می یابد.

به گزارش راگانیوز به نقل از از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری، سید محمد موسوی اظهار کرد: مصوبات اخیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران فصل مهمی در توسعه زیر ساخت های حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان است.
وی عنوان کرد: ساخت مجتمع فرهنگی و هنری در بخش های مرکزی، فشافویه، کهریزک، قلعه نو و خاوران با همکاری شهرداری ها و استانداری، ایجاد مجموعه فرهنگی و هنری خاور شهر با همکاری شورای بخش، تعمیر و تجهیز 2 کتابخانه رازی و امام خمینی (ره) شهرری از مهمترین مصوبات شورای برنامه ریزی استان است.
وی ادامه داد: تغییر کاربری ساختمان ها و مدارس روستا ها به کتابخانه و مرکز فرهنگی، ساخت سالن های چند منظوره در روستاهای فاقد دهیاری جهت استفاده برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی و احداث هنرستان هنرهای زیبا در شهرری از مهمترین برنامه هایی است که باید در این شهرستان عملیاتی شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ری افزود: با توجه به عدم تناسب فضاهای فرهنگی نسبت به جمعیت و سرانه فرهنگی مورد نیاز، ضروری است تا ساختار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور افزایش اعتبارات، امکانات و اختیارات ارتقا یابد و اعتبارات بیشتری برای اجرای برنامه های قرآنی، دینی، فرهنگی و هنری تخصیص یابد.
وی یاد آور شد: طرح جشنواره فرهنگی و هنری حمایت از کالای ایرانی، برگزاری نمایشگاه قرآن کریم شهرستان ری ویژه ماه مبارک رمضان در باقر شهر، تعمیر، تجهیز و توسعه مجتمع فرهنگی و هنری ابوالفتوح رازی به عنوان سالن سینمایی و تئاتر شهر نیز در دست اقدام است.