شهرستان ری می تواند قطب تولید سبزی استان تهران باشد

به گزارش راگانیوز ، همایش آب و کشاورزی به همت دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان ری در اداره جهاد و کشاورزی شهرستان ری برگزار شد .

در این همایش که با حضور نمایندگان مجلس ، مدیران ادارات و کشاورزان برگزار شد رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری  به ارائه گزارش پرداخت و گفت : شهرستان ری در تولید محصولات کشاورزی و دامی در شهر تهران رتبه اول را دارد و جای دارد حمایت های لازم صورت گیرد تا بهترین دست آورد را از این فرصت ها داشته باشیم .

خلیل پور با اشاره به توان تولید سبزی در جنوب استان تهران و شهرستان ری گفت : سبزی یکی از مایحتاج اصلی مردم و در سفره غذایی مردم قرار دارد از همین رو می توانیم با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان ری وجود دارد با برنامه ریزی و حمایت های لازم هم در زمینه کاشت سبزی و هم در زمینه صنایع وابسته به آن از جمله فرآوری و بسته بندی اقدامات خوبی انجام داده و ایجاد شغل نماییم که امیدواریم حمایت های لازم در این زمینه انجام شود .

وی در بخش دیگراز صحبت های خود با اشاره به مزایای ایجاد گلخانه ها و تولیدات گلخانه ای گفت : متاسفانه در این زمینه استقبال قابل توجهی صورت نگرفته و در این طرح موفق نبودیم و امیدواریم با توجه به اینکه راه اندازی گلخانه ها هم در ایجاد شغل و فرصت های جدید شغلی و هم در کاهش مصرف آب می تواند سهم به سزایی ایفا کند حمایت های لازم صورت گیرد تا شاهد موفقیت در این حوزه باشیم .

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری در پایان از  شهرداری ها و آبفا درخواست نمود تا صدماتی که به بخش های کشاورزی وارد کردند با حمایت از احیای قنوات جبران کنند .

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن