طرح ارائه خدمات رایگان درمانی هلال احمر در روستاهای ورامین آغاز شد

به گزارش راگانیوز , کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان تهران روز پنجشنبه با استقرار در روستاهای عبدل آباد ، علی آباد باغخواص ، علی آباد محیط ، حصار قاضی ، خالد آباد و قلعه بلند ، خدمات بهداشتی و درمانی شامل ویزیت رایگان پزشک ، خدمات پرستای ، مامایی و ارائه دارو رایگان به روستائیان ارائه کردند.
معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان تهران در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : مانور بزرگ منطقه ای هلال احمر در بخش درمان و بهداشت اضطراری در دو بخش مرکزی و جواد آباد ورامین و با مشارکت هلال احمر استان های مازندان ، گیلان ، قم ، البرز ، گیلان و تهران در دو روز اجرا می شود.
داریوش جواهری افزود : خدمات ارائه شده در این روستاها شامل ویزیت رایگان پزشکان ، خدمات پرستای ، مامایی ، کارشناسی تغذیه ، روانشناسی ، تکنیسین دارویی ، بهداشت محیط ، تکنیسین فنی و راه انداز می باشد.
وی گفت : پیش بینی می شود که در این طرح ، بیش از دو هزار روستایی از خدمات رایگان این طرح برخوردار شوند.
وی با اشاره به استقرار بیمارستان سریع الاستقرار هلال احمر در شهرستان ورامین گفت : یکی از مهمترین مزایای این بیمارستان که به اتاق عمل ، آی سی یو ، اورژانس ، دو بخش بستری برادران و خواهران و ریکاوری مجهز است ، حمل آسان آن در دو کامیونت است.
جواهری افزود : استقرار این بیمارستان بین 4 تا 6 ساعت زمان می برد و در جریان زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب ، این سازه تنها مرکز درمانی بود که در ساعات اولیه به آن حجم از مصدومان خدمات درمانی ارائه کرد.
وی گفت : هم اکنون 22 دستگاه بیمارستان سریع الاستقرار در کل کشور در اختیار جمعیت هلال احمر است که با توجه به گستردگی حوادث کشور ، لزوم افزایش کیفی و کمی این سازه احساس می شود.
معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: خدمات درمانی جمعیت هلال احمر تا فردا جمعه در روستاهای شهرستان ورامین ارائه می شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن