طرح نظارت ذبح دام ویژه عید قربان در ورامین و قرچک آغاز شد

به گزارش راگانیوز ،محمدتقی عباسی اظهارداشت: طرح نظارتی شبکه دامپزشکی علاوه بر شهرستان ورامین، در شهرستان قرچک اجرا و تا پایان روز عید قربان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح سه اکیپ ثابت و دو اکیپ سیار شامل دامپزشک و ناظران شبکه دامپزشکی بر ذبح دام در عید قربان در سطح این شهرستان ها نظارت می کنند.
عباسی نسیم گفت: این نظارت شامل زمان تهیه دام، حین کشتار و پس از کشتار دام انجام می گیرد تا تمام مراحل ذبح دام، اسلامی بوده و محصول به دست آمده تا زمان رسیدن به دست مردم از نظر بهداشتی با مشکل مواجه نباشد.
وی داشت: در بازرسی های به عمل آمده، از ذبح دام دارای علائم بیماری نظیر تب و با آثار درمانی غیر طبیعی خودداری به عمل می آید.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان های ورامین و قرچک گفت: همچنین ناظران شرعی شبکه دامپزشکی با استقرار در اماکن پیش بینی شده بر روند ذبح دام بر اساس اصول اسلامی نظارت می کنند.
وی بیان داشت: دو مکان در شهرستان قرچک و سه مکان در شهرستان ورامین برای عرضه و ذبح اسلامی در نظر گرفته شده و مردم می توانند با حضور در این اماکن که در سطح شهر اطلاع رسانی شده ، نسبت به خرید و ذبح بهداشتی و اسلامی دام اقدام کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان های ورامین و قرچک افزود: کشتارگاه خورین نیز در روز عید سعید قربان آماده ارائه خدمت به مردم است و پیش سردکن این مرکز به صورت رایگان نذورات مردم جهت اهدا به نیازمندان کمیته امداد را تحویل می گیرد.

ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن