معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 (شهرری) از پایش و معاینات سلامت یکهزار نفر از کارگران خدمات شهری و فضای سبز این منطقه به منظور حفظ و ارتقای سلامت خبرداد.

به گزارش راگانیوز ،  سعید شیرازی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاینات سلامت یکهزار نفر از کارگران حوزه امورشهری و فضای سبز مدیریت شهری این منطقه در حال اجراست و تاکنون 50 درصد از کارگران پایش شده اند.
وی با تاکید بر اهمیت حفظ و ارتقای سلامت کارگرانی که با خطرات زیستی مواجه هستند، افزود: 400 نفر از این کارگران در حوزه فضای سبز و 600 نفر در حوزه خدمات شهری مشغول فعالیت هستند که پایش سلامت آنها به صورت رایگان انجام می شود.
وی به همکاری شرکت شهر سالم درانجام این معاینات اشاره کرد و ادامه داد: ویزیت پزشک و آزمایش های معمول جهت بررسی فاکتور های مهم سلامت نظیر قند، چربی، کلسترول، هپاتیت، آنزیم های کبدی، نوار قلب، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و تنفس در این معاینات انجام می شود.
معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 یادآور شد: کارگران سرمایه های انسانی هر مجموعه محسوب می شوند که حفظ و حمایت از آنها از مهمترین وظایف مدیریت شهری است و پایش سلامت این جامعه ارزشمند به صورت دوره ای اجرا می شود.
اول تا هفتم اردیبهشت هر سال به نام هفته سلامت نامگذاری شده است.
شعار هفته سلامت امسال نیز «پوشش همگانی سلامت، برای همه و در همه جا» است.

ایرنا