غرس ۸۲ هزار نهال در سال گذشته/ امامزاده ابوالحسن (ع) محل کاشت ۵۰ نهال به همت اوقاف تهران

به گزارش  راگانیوز ؛ حمیدعسکری سوادجانی؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره توسعه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و کاشت درخت، یکی از رویکردهای این سازمان را کاشت نهال در امامزادگان و اماکن متبرکه دارای ظرفیت کشور دانست و گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و در روز جمعه هجدهم اسفندماه که به‌عنوان «آموزه‌های دینی، خیرین و سازمانهای مردم نهاد» نامگذاری شده است، در بقاع متبرکه  وامامزادگانی که موقعیت مناسب و ظرفیت لازم را  دارند، نهال غرس می‌شود.

وی افزود: طی توافق هر ساله با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، مراسمی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص تمامی استانها برگزار می‌شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه سال گذشته در 373 بقعه متبرکه نهال کاشته شد، تصریح کرد: در سال 95، بیش از 82 هزار و 382 اصله نهال در مساحت 928 هزار 402 متر مربع از اماکن مذهبی غرس شد.

عسکری با بیان اینکه در تهران هم با هماهنگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و اداره‌کل اوقاف تهران مراسمی در امامزاده ابوالحسن شهرری برگزار خواهد شد، گفت: در این مراسم که از ساعت 6 و سی دقیقه صبح آغاز می‌شود، ابتدا دعای پرفیض ندبه قرائت و از ساعت 7:15 مراسم روز درختکاری با حضور نمایندگان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و سازمان اوقاف آغاز خواهد شد و 50 اصله نهال در این امامزاده غرس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی انجام شده تعدادی نهال هم به مردم هدیه داده می‌شود تا در جایی مناسب غرس کنند؛ علاوه بر این در بقعه امامزاده ابوالحسن (ع) نیز فضایی برای غرس نهالها توسط مردم در نظر گرفته شده است.

فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن