عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش گفت: چشمه‌علی از دو چشمه آب نشأت می‌گرفت که متأسفانه یکی از چشمه‌های آن خشک شده است و باید طرح احیای چشمه‌علی سریعا صورت گیرد.

به گزارش راگانیوز ؛ احمد مسجدجامعی در حاشیه سفر به شهرستان ری با اشاره به تمدن کهن این شهرستان اظهار کرد: شهرری باید در برنامه توسعه گردشگری قرار گیرد، امروز به همراه مسؤولان منطقه ۲۰ تهران از برخی مراکز این شهرستان بازدید کردیم و از نزدیک با مشکلات موجود آشنا شدیم، البته پیگیری‌های صورت‌ گرفته و برخی از مشکلات نیز حل شده است.

وی با اشاره به ساماندهی‌های انجام‌شده بیان کرد: اقدامات خوبی صورت گرفته است، کاروانسرای صفوی که مخروبه بود، مرمت و زیباسازی شده است.

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش ادامه داد: روند مرمت کاروانسرای دوقلو در بازار شهرری نیز به همین منوال پیش رفته است؛ سیما و منظر شهری نیز بسیار تمیز بود و همچنین نورپردازی قلعه تاریخی گبری به خوبی صورت گرفته است.

*کارخانه سیمان ری در ۲۸ اردیبهشت موزه صنعت می‌شود

وی بیان کرد: تعدادی از امور نیاز به بازبینی داشت مانند کارخانه سیمان ری که در ۲۸ اردیبهشت ماه تبدیل به موزه صنعت خواهد شد و این عمل به خودی خود می‌تواند یک محور توسعه در استان تهران باشد.

مسجدجامعی تصریح کرد: در پی نگرانی ایجادشده به خاطر فیلم‌برداری سریال پایتخت ۵ در این کارخانه تاریخی، بازدیدی صورت گرفت و شاهد آن بودیم که هیچ‌گونه آسیبی به این بنا وارد نشده است.

*ایجاد موزه سنگ قبر تاریخی در قلعه گبری

وی به اهمیت و پیشینه تاریخی قلعه گبری در قبل و بعد از اسلام اشاره کرد و افزود: می‌توانیم این مجموعه را با یک ساماندهی تبدیل به یک موزه سنگ قبر تاریخی کنیم، چراکه جای چنین موزه‌ای در استان تهران خالی است.

*احیای چشمه‌علی در دستور کار فوری قرار گیرد

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش خاطرنشان کرد: چشمه‌علی از دو چشمه آب نشأت می‌گرفت که متأسفانه یکی از چشمه‌های آن خشک شده است و باید طرح احیای چشمه‌علی سریعا صورت گیرد، همچنین دیوار قدیمی ری که دچار آسیب شده است باید مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد، نورپردازی این مجموعه هم ایده خوبی برای جذب گردشگر است.

*وضعیت نامطلوب بقعه امامزاده عبدالله (ع) غیرمنطقی است

وی به وضع نامطلوب بقعه امامزاده عبدالله (ع) اشاره کرد و گفت: شتاب خاصی در تعمیر و مرمت این آرامستان وجود داشت که باعث نارضایتی صاحبان قبور شد، شاهد سنگ لحدهایی در کانال حفاری شده بودیم که چهره زیبایی نداشت.

مسجد‌جامعی ادامه داد: منطق اهمیت مرمت این آرامستان نتوانستیم درک کنیم و فقط با مردم همراهی کردیم و به آنها دلداری دادیم، هزینه‌های بازسازی با این نوع سلیقه برایمان قابل فهم نبود، چراکه نباید سلیقه را به مخاطب تحمیل کرد و احترام به درگذشتگان احترام به بازماندگان است.

وی اظهار کرد: باغ اناری وباغ قوام باید مورد تملک شهرداری قرار گیرند و خانه تاریخی ملک نیز باید مورد پیگیری‌های مدیریت میراث فرهنگی قرار گیرد، گالری مجزایی در مرکز ابوالفتوح رازی باید شروع به فعالیت کند و ساختار ری‌شناسی در کنار فعالیت‌های فرمانداری و شهرداری و ارشاد صورت بپذیرد.

*مشکلات مردم محله کارخانه سیمان ری بررسی می‌شود

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش با اشاره به تجمع اهالی محله کارخانه سیمان ری طی بازدید کرد و گفت: یکسری اعتراضات مردمی داشتیم که قرار شد در جلسه‌ای در هفته‌های آتی با شهردار منطقه و مسؤول کارخانه مشکلات آنها حل شود.

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش، حسن خلیل آبادی رییس شورای شهرستان ری، احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰، آتنا تکیه مشاور خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران در ری همراه با مسؤولان اجرایی بازدیدی از باغ طوطی، مزار ستارخان، بقعه امامزاده حمزه، خانه ملک، قلعه گبری، کارخانه سیمان ری، بقعه امامزاده عبدالله (ع)، مرکز گل و گیاه باغ جواد و مرکز ابوالفتوح رازی داشتند.

 

فارس