رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: 500 نفر از مداحان این شهرستان به مناسبت اعیاد شعبانیه از آموزش های مولودی خوانی بهره مند شدند.

به گزارش راگانیوز ؛ حجت الاسلام علی کنگرلو روز یکشنبه در بازدید از دفتر ایرنا در شهرستان ری افزود: مداحان در این دوره آموزشی با آداب اسلامی ویژه مدیحه سرایی و اخلاق اسلامی آشنا شدند.
وی با بیان اینکه مداحان بخش اعظمی از تریبون هیات های مذهبی و مساجد را در اختیار دارند، اظهار کرد: ساماندهی و آموزش مداوم مداحان در جهت اعتلای مذهب تشیع و فرهنگ سازی درست و مناسب برای جوانان از مهمترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.
کنگرلو در ادامه به برگزاری جشن های اعیاد شعبانیه در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: 800 هیات مذهبی در شهرستان ری در سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) جشن برگزار می کنند.
وی ادامه داد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با همکاری آموزش و پرورش در دبیرستان ها برنامه ‘گفتمان مهدویت’ را در جهت آشنایی هر چه بیشتر جوانان با موضوع مهدویت و زندگی حضرت قائم(عج) برگزار می کند.
کنگرلو اضافه کرد: رفع شبهه در خصوص زندگی و فلسفه مهدویت برای جوانان از مهمترین اهداف برگزاری این گفتمان است.
سوم، چهارم و پنجم شعبان، به ترتیب مصادف با میلاد بزرگ سالار شهیدان، امام حسین (ع)؛ علمدار کربلا، ابوالفضل العباس و حضرت امام زین‏ العابدین (ع) است.

ایرنا