مهار بیماری آنفلوآنزا در شهر ری/ ۶ واحد مرغداری با بیماری درگیر شدند

به گزارش راگانیوز ؛ محمد وحید تاویلی رئیس دامپزشکی شهرستان ری در خصوص شیوع آنفلوآنزای پرندگان در واحدهای مرغداری این شهرستان اظهار کرد: در شهرستان ری ۶ واحد مرغداری با بیماری آنفلوآنزا درگیر شدند و نزدیک به یک میلیون قطعه مرغ هم معدوم شده است.

وی افزود: این بیماری در حال حاضر در سطح شهرستان مهار شده و در شرایط سفید به سر می‌بریم. این یک مشکل بومی محسوب نمی‌شد بیشتر استان‌های کشور با این بیماری درگیر هستند.

تاویلی در رابطه با هشدار پیشگیری از ابتلا به این بیماری خاطرنشان کرد: یکی از کارهای اصلی سازمان دامپزشکی و ادارات تابعه هشدار و تامین امکانات لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف واحدهای تولیدی دام، طیور و آبزیان است و این هشدارها ارائه شده است.

وی با اشاره به شیوع این بیماری در کشورهای پیشرفته دنیا گفت: واحدها مدام تحت نظارت و کنترل هستند و هشدارها به صورت مکتوب، حضوری، کلاس‌های آموزشی و بروشور به تولیدکنندگان ارائه می‌شود و این آگاهی بخشی‌ها انجام شده است. نمی‌توان ابتلا به این بیماری را سهل‌انگاری عنوان کرد، این بیماری در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا هم اتفاق می‌افتد، اما می‌توان با تدابیر لازم خسارت را به حداقل رساند.

ایلنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن