نقشه حریم شهر قیامدشت تدوین شد

خلاصه مطلب

  • شهردار قیامدشت گفت: نقشه حریم این شهر پس از تایید مراجع رسمی و قانونی تدوین و از سوی استاندار تهران ابلاغ رسمی شد.

شهردار قیامدشت گفت : شهرداری موظف است نسبت به تعیین حریم منطقه خود اقدام و سه تا پنج برابر حریم شهر نقشه برداری کند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در فاصله کمتر از یکسال از استقرار شهرداری در شهر تازه تاسیس قیامدشت، نقشه حریم این شهر پس از تایید مراجع رسمی و قانونی توسط استاندار تهران ابلاغ شد.
ترکاشوند با اشاره به چگونگی ابلاغ نقشه حریم شهر قیامدشت گفت: پس از تعیین نقشه حریم منطقه توسط شهرداری آن را به شورای شهر ابلاغ و به فرمانداری ارسال شد که در نهایت توسط کمیسیون توسعه استان بررسی و مورد ارزیابی و تایید رسمی قرار گرفت.
وی افزود: حریم شهری به محدوده حفاظتی اطراف شهرها گفته می شود تا شهرداری بتواند برای آینده شهر اراضی را از لحاظ ساختار زیست محیطی و فضاهای سبز حفاظت کند که در غیر این صورت افق و آینده شهر به مخاطره می افتد.
شهردار قیامدشت گفت: با این نقشه تمام مالکان و بهره‌ برداران واحدهای صنعتی، تولیدی، صنفی، تجاری، کارگاهی و انبار باید برای انجام امور حوزه مدیریت شهری خود همچون ساخت‌ و ساز، عوارض کسب و پیشه و فعالیت های زیست ‌محیطی به شهرداری قیامدشت مراجعه کنند.
قیامدشت در ۱۵ کیلومتری جاده خاوران و در انتهای جنوب شرقی حریم منطقه ۱۵ شهرداری تهران واقع شده است.
شهر قیامدشت پیش از این در خارج از محدوده قانونی شهر تهران قرار داشت و از خدمات شهرداری منطقه ۱۵ تهران استفاده می کرد که پس از شهر شدن دارای شهرداری مستقل و در محدوده شهرستان ری قرار دارد.

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن