صبح امروز جلسه نهضت کاشت درخت با محوریت کاهش آلودگی هوا با حضور توکلی کِجانی بخشدار کهریزک، نمایندگان ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری، شهرداری های کهریزک و باقرشهر و دهیاران در سالن جلسات بخشداری کهریزک برگزار شد. در این جلسه توکلی کِجانی بخشدار کهریزک توسعه فضای سبز در بخش کهریزک را بسیار مهم […]

صبح امروز جلسه نهضت کاشت درخت با محوریت کاهش آلودگی هوا با حضور توکلی کِجانی بخشدار کهریزک، نمایندگان ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری، شهرداری های کهریزک و باقرشهر و دهیاران در سالن جلسات بخشداری کهریزک برگزار شد.
در این جلسه توکلی کِجانی بخشدار کهریزک توسعه فضای سبز در بخش کهریزک را بسیار مهم برشمرد و افزود: با توجه به آلودگی مستمر هوا در بخش کهریزک و لزوم پیش بینی راهکارهای کاهش آلودگی هوا، بایستی با کاشت نهال و مدیریت و نگهداری از درختان و ایجاد فضای سبز، زمینه کاهش آلودگی هوا در بخش کهریزک را فراهم نمود.
ایشان میزان آلایندگی در بخش کهریزک را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: در گذشته بخش کهریزک آب و هوایی بسیار مطلوب داشت به طوریکه درختان میوه در این بخش ثمردهی بالایی داشت ولی متأسفانه اکنون بخش کهریزک به انبار ضایعات و پلاستیک تبدیل شده است.
در ادامه جلسه حاضرین در خصوص بررسی کاهش آلودگی هوا با محوریت کاشت نهال به بحث و گفتگو پرداختند که طی آن مصوب گردید که تا پایان سال جاری 18000 اصله نهال توسط شهرداری ها و دهیاری ها در سطح بخش کهریزک کاشته شود.