ورود پرندگان مهاجر به تالاب های شهرستان ری

زهر عبادتی اظهار کرد: با فرارسیدن فصل زمستان این شهرستان میزبان این تعداد از پرندگان مهاجر از نوع آبزی و کنار آبزی به تالاب های این شهرستان است.
وی تصریح کرد: براساس بازدیدهای انجام شده از این تالاب ها پرندگانی از گونه های اردک سرسبز ، چنگر معمولی ، چنگر نوک سرخ ، انواع کاکایی و عقاب دم سفید و سایر گونه ها به این شهرستان مهاجرت کرده اند .
وی خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ری با گشت و پایش مستمر در حوزه استحفاظی شهرستان ضمن بررسی وضعیت این تالاب ها نسبت به جلوگیری از هرگونه صید و شکار غیرمجاز اقدام می نماید.
عبادتی افزود: با توجه به اینکه حفظ این تالاب ها به عنوان استراحتگاه پرندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دخالت‌های انسانی در این تالاب می‌تواند حیات پرندگان را به خطر اندازد، از این رو حفظ و حراست از این زیستگاه ها حائز اهمیت ویژه ای است.
تالاب عشق آباد در جنوب استان تهران در محدوده شهرستان ری واقع است. این تالاب یکی از مراکز بسیار عالی برای پرنده نگری در حاشیه تهران است و تا کنون ۱۴۰ گونه پرنده از این تالاب رکورد شده است.
این تالاب مربع شکل است و طول آن در حدود 700 متر و ارتفاع تالاب از سطح دریا 960 متر و پوشش گیاهی حاشیه آن گیاه نی است.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن