مدیر کمیته امداد شهرستان ری گفت: این کمیته در 6 ماهه ابتدایی سالجاری، 393 وام با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان پرداخت کرده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ری، جواد صفاری گفت: این وام ها با هدف حل مشکلات درمانی، فرهنگی، معیشتی، تحصیلی و ازدواج پرداخت شده است.
وی گفت: همچنین تعداد 28 فقره به مبلغ 3 میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریال وام اشتغال که شامل وام های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.
صفاری همچنین به ارائه تسهیلات بانکی اشاره کرد و افزود: 210 مورد پرونده درخواست وام نیز به بانک های عامل ارسال شده است که تاکنون 60 مورد پرونده وام به مبلغ 9میلیارد وشصت میلیون ریال پرداخت شده است.
وی با اشاره به اهمیت و تأثیر وام های پرداختی در توانمند شدن خانواده های تحت حمایت گفت: در کنار پرداخت این وامها و تسهیلات، خدمات دیگری نیز شامل آموزش های فنی و مهارتی و مشاوره برای مددجویان حائز شرایط ارائه می گردد تا در روند اجرای طرح دچار مشکل نشوند.
صفاری خاطر نشان کرد: خوداتکایی واشتغال زایی از اساسی ترین اهداف این نهاد و یکی از اصول مهم در پایداری طرح های اشتغال نظارت بر آنها و ارائه مشاوره های شغلی توسط ناظرین فنی کمیته امداد است.