کواکبیان :شوراها به دنبال منافع شخصی خود نباشند

به‌گزارش راگانیوز ،صبح امروز مراسم افتتاحیه پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر‌و روستا شهرستان‌ری‌برگزار‌شد

 

در این‌مراسم‌کواکبیان ضمن‌تبریک هفته دولت و سالروز ازدواج حضرت امیر و حضرت فاطمه اظهار داشت :یکی‌از مظاهر مردم سالاری دینی شوراهای اسلامی هستند که این تشکل از دست آوردهای  انقلاب اسلامی است .

وی ضمن اشاره به قرآن‌کریم گفت:خداوند به پیامبر دستور‌می دهد  با این‌مردم مشورت‌کن‌و بخدا توکل کن و این نشان از جایگاه مهم مشورت دارد و شما منتخبان باید بدانید وظیفه سنگینی بر دوش شما خواهد گذاشت و نباید شوراها به دنبال‌منافع شخصی خود باشند که مردم و خداوند شاهد رفتار آنها هستند .

کواکبیان گفت :در بحث‌انتخابات شاهد مشکلاتی بودیم که باید خلا قانونی آن برطرف شود و وزارت کشور در این خصوص امانت داری نمود و سربلند از این آزمون‌بیرون آمد و‌انتخابات‌پرشور‌و خوبی برگزار شد .

وی با اشاره به جایگاه شوراها در کشورهای‌خارجی‌اشاره‌داشت : شوراها در‌کشورهای خارجی‌بیشترین امور و اختیارات یک شهر را بر عهده دارند که امیدواریم کم‌کم در کشورمان‌نیز این روال انجام شود تا مردم بیشترین‌ سهم‌را در مدیریت شهر‌داشته باشند .

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:هر‌کسی با استبداد بخواهد پیش رود شکست می خورد و مشورت بهترین کار و عاقلانه ترین رفتار‌است‌

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن