گردشگران دانمارکی از آثار تاریخی ورامین بازدید کردند

محمدرضا تاجیک:شهرستان ورامین طی دو سال اخیر میزبان ده ها گردشگر خارجی از ملیت های مختلف بوده که روند رو به افزایش حضور این افراد ، علاوه بر معرفی آثار تاریخی شهرستان ، به رونق صنعت گردشگری ورامین کمک زیادی کرده است.
وی اظهار کرد: این افراد که اغلب برای بازدید از معماری اسلامی و آثار تاریخی به ایران سفر می کنند ، در جریان بازدید های خود ، شهرستان ورامین را نیز در فهرست اماکن تاریخی قرار می دهند و به گونه ای که اغلب آن ها از قبل با برخی از آثار شاخص ورامین از جمله امامزاده یحیی (ع) که بخشی از سنگ محراب آن در موزه آرمیتاژ لنینگراد قرار دارد آشنایی دارند.
تاجیک بیان کرد: گروه 12 نفره گردشگران دانمارکی با علاوه بر امامزاده یحیی ، از مسجد جامع ، برج آرامگاهی علاءالدوله و موزه مردم شناسی ورامین بازدید کردند.
وی گفت: تاکنون گروه های گردشکری خارجی از کشورهای آمریکا ، فرانسه ، ژاپن، چین، ایتالیا و هلند از آثار تاریخی ورامین بازدید کرده اند.
ورامین بیش از 400 اثر و محوطه تاریخی دارد که از این تعداد ، 80 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن