شهردار منطقه 20 در مراسم پاکسازی محدوده دو اثر تاریخی “گنبد اینانج” و “نقاره خانه” که با حضور فرماندار ویژه و رئیس محیط زیست شهرری برگزار شد به جلب مشارکت مردمی برای حفظ محیط زیست تاکید کرد .

به گزارش راگانیوز ؛ سید احمد صفوی در این مراسم گفت: اجرای برنامه های نمادین پاکسازی، با هدف ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه در خصوص صیانت از محیط زیست به اجرا رسید تا با مشارکت و همراهی شهروندان و سازمان های مردم نهاد از زمین به عنوان هدیه الهی به خوبی صیانت کنیم.
صفوی به تداوم برنامه هایی که موجب نهادینه شدن فرهنگ حفظ محیط زیست می شود، تاکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع، برنامه های هفته زمین پاک امسال با محوریت آثار میراثی شهرری برنامه ریزی شده است تا علاوه بر اجرای فعالیت های زیست محیطی، زمینه آشنایی با ظرفیت های گردشگری این منطقه تاریخی شناسانده شود.
وی به ویژه برنامه های آموزشی درمدارس و مراکز فرهنگی نیز اشاره کرد و ادامه داد: پاکسازی دژ رشکان، قلعه گبری، آتشکده ری و بوستان جانبازان نیز از دیگر برنامه های هفته زمین پاک است که با مشارکت شهروندان طبیعت دوست انجام می شود.
هدایت الله جمالی پور فرمانده ویژ شهرری نیز ضمن قدردانی از ابتکار شهرداری منطقه 20 و محیط زیست شهرری برای برپایی این مراسم گفت: مردم را باید برای حفظ محیط زیست تشویق کرد و فرهنگ سازی این مهم بسیار ارزشمند است.
جمالی پور به تداوم برنامه های زیست محیطی تاکید کرد و گفت: ایجاد حساسیت در بین مردم نباید به یک مناسبت خاص محدود شود و همواره بایستی در تدارک این چنین برنامه ها بود.
فرماندار ویژه شهرری یادآور شد: بخش عظیمی از درآمد شهرداری بابت حفظ پاکیزگی شهر صرف می شود که در صورت مشارکت شهروندان در صیانت از آراستگی عمومی شهر، این هزینه ها صرف آبادانی بیش از پیش خواهد شد.
این مراسم که با حضور شهردار منطقه 20، فرماندار ویژه شهرری، رئیس محیط زیست شهرری، بخشداران، شورای اسلامی روستای هفت دستگاه، مدیران شهری ادارات شهرری، فعالان زیست محیطی در گنبد باستانی اینانج واقع در روستای هفت دستگاه شهرری برگزار شد با قدردانی از فعالان عرصه محیط زیست به پایان رسید.
صدا و سیما