1500 قطعه مرغ آلوده در شهر ری کشف و معدوم شد

محمد وحید تاویلی گفت: بازرسان اداره دامپزشکی روز گذشته به 2 دستگاه کامیون حمل مرغ در شهرری مشکوک و بعد از بازرسی متوجه شدند که مرغ ها به صورت غیر مجاز از مرغداری های این شهرستان بارگیری شده است.
وی تصریح کرد: کارشناسان دامپزشکی بعد از انجام آزمایش های مختلف، متوجه آلودگی مرغ ها شده و در نهایت صبح امروز معدوم شدند.
تاویلی ادامه داد: مرغداری های غیرمجاز حق ارسال مرغ های پایان دوره خود را به کشتارگاه ها ندارند، به همین جهت به صورت زنده به مغازه های سطح شهر می فروشند.
وی یادآور شد: درصد بیماری های میکروبی و ویروسی مرغ های تخم گذار پایان دوره ای که از مرغداری های غیر مجاز خارج می شوند بسیار بالا است و می تواند صنعت مرغداری شهرستان و حتی در مواردی جان انسان ها را نیز تهدید کند.
وی از روستاییان خواست: برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار و تنفسی در بین جمعیت طیور مرغداری های سنتی در روستاها، نیاز خود را از مراکز مجاز و مورد تایید اداره کل دامپزشکی تهیه کنند.
شهرستان ری یک میلیون و 651 هزار و 523 قطعه مرغ تخم گذار در هفت واحد تولیدی دارد، این شهرستان ری رتبه اول تولید تخم مرغ استان تهران را دارد و یکی از قطب های تولید تخم مرغ در کشور محسوب می شود.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن