هدایت ا… جمالی پور معاون استاندارتهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در آئین اختتامیه نوزدهمین جشنواره تئاتر استان تهران که برای اولین بار به میزبانی ری برگزار شد ضمن آرزوی شفای عاجل برای مقام معظم رهبری اظهار داشت: هنرمندان جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه دارند به عبارتی ضریب نفوذ هنرمندان در بین اقشار مختلف جامعه بسیار بالا است. به همین دلیل نقش بارزی در صیانت از فرهنگ و هنر این مرزوبوم ایفاء می نمایند.

 معاون استاندار تهران در ادامه بیان داشت:هنر روح و جسم انسان را جلا می دهد لذا هرگونه سرمایه گذاری در این عرصه  طراوت ، نشاط و شادابی را در جامعه نهادینه می کند و هرچه نشاط و شادابی در جامعه حاکم باشد سرعت پیشرفت و توسعه کشور افزون می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری  شهرستان ری بیان داشت: شهرستان ری از دیرباز مهد علم ، هنر و فرهنگ در کشور بوده و  در گذشته دوران طلایی در این عرصه داشته است،امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و جلب نگاه مسولین به این شهر با کمک دولت تدبیر و امید  بتوانیم ظرفیت های فرهنگی هنری شهر را فعال و در خدمت جامعه قرار دهیم.

فرماندار ویژه شهرستان ری خاطر نشان کرد:برگزاری جشنواره تاتر استان تهران در شهر ری امر بسیار مبارکی بود که من از همه ی برگزار کنندگان و شرکت کنند گان این جشوراه به ویژه برادر خوب و فرهیخته جناب آقای دکنر ضرغامی مدیرکل محترم ارشاد اسلامی بخاطر این اقدام ارشمند تشکر صمیمانه می کنم وامیدوارم که این میزبانی خوبی برای شرکت کنند گان دراین جشنواره  بوده باشیم

معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در خصوص ویژگی شهر ری اظهار داشت: شهر ری با قدمت ۷ هزار ساله تاریخ پر افتخار محل تحصیل بزرگان و عالمان  بزرگ وزیادی  بوده است و در زمانی که تهران قریه ای بیش نبوده شهر ری مرکز حکومت و مرکز شهری بوده است .اما امروزه قریه تهران بی رویه گسترش پیدا کرده  و هویت شهر ری را از بین برده است .

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد شهر ری  تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب  با نام گذاری شهر ری به عنوان  قبله تهران توجه همه مسولین را به خدمت شایسته ومناسبر به شهر ری جلب نمودند که امید واریم این توجه در بین همه مسولین استان نهادینه بشود.

فرماندار ویژه شهرستان ری با توجه به نقش شهرداری ها در حوزه های اجتماعی اظهار امیدواری کرد: شهرداری های شهرستان ری به ویژه شهرداری منطقه ۲۰ و شورای شهر تهران،ری و تجریش  باید توجه خاص و ویژه  به مباحث فرهنگی اجتماعی  این شهرستان نمایند.

وی اذعان داشت: بدون کمک شهرداری ها و شورای شهر دولت در شرایط اقتصادی فعلی دولت نمی تواند به تنهایی همه ی مشکلات فرهنگی اجتماعی و زیرساخت های مورد نیاز این بخش را حل نماید لذا حل مشکلات این بخش نیاز مند کار جمعی  همه مجموعه ها به ویژه کمک شورای شهر است.

جمالی پور در پایان با اشاره به دوسفر غیر رسمی رییس جمهور به شهر ری اظهار داشت:جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم نگاه و عنایت خاص به شهر ری دارند به همین دلیل دو مرتبه به صورت غبر رسمی به شهر ری سفر نمودند امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم میزبان سفر رسمی رییس محترم جمهور به شهر ری باشیم یقین دارم این سفر اگر انشاء الله محقق بشود بسیاری از مشکلات و معضلات ساختاری شهر ری مرتفع خواهد شد و برکات بسیار ارزشمندی برای مردم ری رغم خواهد زد.