175 هزار حکم طلاق در سال 96 صادر شد

به گزارش راگانیوز ؛ حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی روز شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ استان تهران افزود: بیکاری مردان، فقر، اشتغال زنان، اختلاف فرهنگی و طبقاتی، فساد و فحشا، اعتیاد، ازدواج اجباری و ثروتمند شدن ناگهانی مردان از علل اصلی طلاق محسوب می شود.
وی با بیان اینکه 47 درصد طلاق ها در پنج سال ابتدایی زندگی انجام می شود، عنوان کرد: تعدیل نکردن اخلاق توسط زوجین، ناتوانی در حل مشکلات و معضلات زندگی مشترک و دخالت خانواده ها از مهمترین دلایل اختلافات است.
غضنفر آبادی در ادامه به مشکلات فردی و اجتماعی طلاق پرداخت و یادآور شد: طلاق در بعد فردی باعث احساس گناه، مشکلات مالی برای زنان، مشکلات اخلاقی و روانی، انزوای اجتماعی و از دست رفتن فرصت های مطلوب ازدواج می شود.
وی اعتیاد را یکی از مشکلات اجتماعی طلاق عنوان کرد و افزود: افرادی که طلاق را تجربه کرده اند ناخودآگاه بیشتر به سمت مواد مخدر و اعتیاد گرایش دارند و همین امر باعث مشکلاتی مانند سرقت در مردان و فحشا در زنان می شود.
غضنفر آبادی افزایش فرزند طلاق، احساس سرخوردگی و خودکشی را از دیگر عوامل اجتماعی طلاق در جامعه مطرح کرد و گفت: افزایش زنان مطلقه و هوس بازی برخی مردان باعث ایجاد خیانت در روابط زوجین می شود که در نهایت موجب افزایش این آمار می شود.
وی در ادامه اطلاعات و راهنمایی های روحانیون را در پایین آوردن طلاق بسیار مهم ارزیابی کرد و عنوان داشت: روحانیون با انگیزه بالا وارد میدان شوند و در خصوص مشکلات و معضلات فردی و اجتماعی پدیده طلاق در مساجد با مردم سخن بگویند و راه های زندگی سالم و اسلامی را به مردم آموزش دهند.
وی با بیان اینکه قوه قضاییه وظیفه پیشگیری از جرایم را بر عهده دارد، پیشنهاد کرد: اداره تبلیغات اسلامی و معاونت پیشگیری قوه قضاییه باید یک اتاق فکر در خصوی عوامل و راه های جلوگیری از طلاق ایجاد کنند.
به گزارش ایرنا، همایش طلایه داران تبلیغ استان تهران ویژه ماه مبارک رمضان امروز شنبه با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رییس دادگاه های انقلاب اسلامی، محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد استان تهران، احمد کاهه مدیر کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا و 400 نفر ازائمه جماعات دستگاه های دولتی، مبلغین، مبلغات و روحانیون مستقر و طرح هجرت در شهرستان ری برگزار شد.

ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن