ˈمنصور کتانبافˈ روز چهارشنبه در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران افزود: به منظور ارج نهادن به مقام پهلوانی و قدردانی از خدمات ماندگار جهان پهلوان غلامرضا تختی، توافقات لازم برای بازسازی آرامگاه این قهرمان ورزشی در محل ابن بابویه شهرری، با اداره اوقاف شهرستان ری و استان تهران انجام وعملیات اجرایی در روزهای آینده آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه فضای فعلی آرامگاه تختی مناسب شان این نام آور ملی کشورمان نیست، اظهار داشت: بازسازی این آرامگاه شامل نصب مقبره جدید، احداث سالن همایش و موزه ای برای مدال ها و کاپ های قهرمانان ورزشی است.

وی ترویج و تقویت روحیه پهلوانی را از اولویت های مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: در راستای رویکرد فرهنگی مدیریت شهری تهران، توجه به ورزشکاران معاصر و پیشکسوتان ورزشی و گرامیداشت یاد و خاطره پهلوانان ایرانی از برنامه های مستمر این مجموعه است.

شهردار منطقه ۲۰ در پایان به احداث ۵ زورخانه در منطقه ۲۰ طی سال های اخیر و توسعه زیرساخت های مناسب برای ترویج و توسعه ورزش پهلوانی در شهرری نیز اشاره کرد.

مراسم چهل و هفتمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی با حضور شهردار منطقه ، قائم مقام، معاونان اجتماعی و امور شهری، دبیر کارگروه مدیریت شهری و مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰، شجاع پوریان عضو شورای شهر تهران، حسن غفوری فرد و جمع زیادی از اهالی ورزش و علاقمند به این اسطوره پهلوانی کشور امروز در ابن بابویه تهران همچون سال های گذشته که مملو از علاقه مندان به روحیه پهلوانی مرحوم تختی بود برگزار شد تا یاد و خاطره جهان پهلوان غلامرضا تختی را گرامی بدارند.ر