نام معصوم ششم علی ( ع ) است، وی فرزند حسین بن علی بن ابیطالب ( ع ) و ملقب به “سجاد” و “زین العابدین” می‎باشد. امام سجاد در سال ۳۸هجری در مدینه ولادت یافت.

به گزارش راگانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران  ، نام معصوم ششم علی ( ع ) است. وی فرزند حسین بن علی بن ابیطالب ( ع ) و ملقب به “سجاد” و “زین العابدین ” می‎باشد. امام سجاد در سال ۳۸ هجری در مدینه ولادت یافت. امام سجاد (ع) از مادری مهربان و دلسوز بود ولی در این سالهای اخیر اسم‎های مختلف برای مادر ایشان آورده شده که معروفترین این اسم‎ها، بی‎بی شهربانو دختر یزدگرد سوم است واقعا آیا همسر امام حسین (ع) دختر یزدگرد سوم بوده است؟
برای اینکه از این موضوع آگاه شویم بر آن شدیم که در گفتگویی کوتاه با یک متخصص تاریخ معاصر دکتر علی رجبی دوانی تماسی بگیریم تا از صدق و کذب این قضیه باخبر شویم:
دکتر رجبی دوانی درباره دختر یزدگرد سوم گفت:  ایشان دختر یزدگرد سوم نبوده‎اند بلکه از یک خانواده نجیب و مذهبی ایرانی هستند.
وی درباره حضور مادر امام سجاد (ع) در حادثه کربلا گفت: در موقع ولادت امام سجاد(ع) یعنی نزدیک به ۲۲ سال قبل از این حادثه مادر ایشان از دنیا رفتند بنابراین اصلا در قید حیات نبودند که بخواهند در این سرزمین یعنی کربلا حضور داشته باشند.
فرزند علامه دوانی درباره بقعه بی‎بی شهربانو در شهر ری نیز گفت: قضیه بی‎بی شهربانو درست نیست این قضیه فقط در بین مردم این شهر گفته می‎شود قبرهای این محل از قرن ششم در این محل وجود دارد که اصلا ارتباطی به بی‎بی شهربانو مادر امام سجاد(ع) ندارد.