راگا نیوز: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان ری به منظور تشکیل این صندوق در کلیه شهرستانهای استان تهران، تشکیل شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، این تفاهمنامه بعدازظهر دوشنبه با حضور جمع کثیری از کشاورزان شهرستان ری در محل فرمانداری به امضا امیرحسین باقرنژاد فرماندار شهرستان ری، سید محمد موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و سید عبدالکریم رضوی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به امضا رسید.

شهرری مقام اول تولید گوشت قرمز و شیر در استان تهران است

فرماندار شهرستان ری در این جلسه گفت: شهرستان ری با ۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و مقام اول در تولید گوشت قرمز و شیر در استان و فعالیت در سایر بخش های کشاورزی، جایگاه بسیار مهمی در این زمینه دارد و اعتبارات شهرستان نیز باید به همین نسبت باشد و مساوات ما را از عدالت دور می کند.

امیرحسین باقرنژاد با بیان اینکه دولت امسال اعتبارات خوبی را برای بخش کشاورزی با نرخ هفت درصد اختصاص داده است، افزود: فرصت استثنایی است که در اختیار استان قرار گرفته و شهرستانها با ارائه طرحهای عملیاتی می توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

شبکه بانکی کشور با کشاورزان همکاری بیشتری داشته باشد

وی عنوان کرد: برخی کشاورزان به دلیل داشتن بدهی و معوقه به بانکها نمی توانند از این اعتبارات استفاده کنند و شبکه بانکی کشور نیز در این زمینه همکاری نمی کند و اگر ترتیبی داده شود تا این افراد از لیست بدهکاران بانکی بیرون آوده شود، کمک شایانی به آنان شده است.

این مسئول با اشاره به دو مصوبه دولت در دور چهارم سفرها گفت: مصوبه فرمانداری ویژه تحت الشعاع مصوبه استقلال مدیریت خدمات شهری قرار گرفت.

وی افزود: اگر شهرداری سالیانه سه هزار میلیارد ریال در این شهر هزینه و به قول خودشان ضرر می کند، ما می گوییم از این پس دولت قرار است این ضرر را بدهد.

باقرنژاد با بیان اینکه ری پر از نیروهای توامند است تصریح کرد: ری مهد تربیت نیروهای توانمند و آگاه است.

فرمانداری ویژه از توزیع اعتبارات در ری دفاع خواهد کرد

وی همچنین با اشاره به مصوبه فرمانداری ویژه نیز گفت: براین اساس فرمانداری به عنوان معاون استاندار در جلسات شرکت می کند و در توزیع اعتبارات برای ری دفاع خواهند کرد و ۱۲ اداره این شهرستان نیز به معاون مدیرکل و رئیس اداره ارتقا خواهند یافت.

فرماندار شهرستان ری از پیگیریهای لازم در دولت برای ارتقای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش شهرستان به سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل آموزش و پرورش خبر داد و اضافه کرد: ری قطب کشاورزی استان است و اگر آب مورد نیاز کشاورزان تأمین شود، ری قادر به تأمین بسیاری از تولیدات کشاورزی خواهد بود.

جزئیات تفاهم نامه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرری

گفتنی است در این تفاهمنامه، سرمایه صندوق شهرستان ری معادل ۳.۶۶ میلیارد ریال و با تفکیک ۴۹ درصد سهم دولت و ۵۱ درصد سهم بخش غیر دولتی تعیین شد.

در این تفاهمنامه مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی استان با مشارکت شرکت مادر تخصصی در مورد نحوه تشکیل، مشارکت تولید کنندگان در قالب اشخاص حقیقی و تشکل ها و تهیه طرح تاسیس حداکثر ظرف سه ماه اقدام نماید.

همچنین مقرر شد از مبلغ ۵.۳۲ میلیارد ریال سهم مشارکت دولت در صندوق شهرستان ری توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و شرکت مادر تخصصی به تناسب ۲۵.۱۵ میلیارد ریال توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و ۲۵.۱۶ میلیارد ریال توسط شرکت مادر تخصصی حداکثر ظرف دو ماه تامین و به حساب شرکت مادر تخصصی واریز شود.

همچنین در صورت تامین نقدینگی سهم دولت، سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت مادر تخصصی با بررسی راهکارهای اجرایی و نحوه تشکیل صندوق، اقدامات اجرایی را در دستور کار قرار خواهند داد