مسئولان حراستی مشاوران امینی برای مدیریت هر مجموعه هستند

 به گزارش راگانیوز ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی شاه‌چراغی در نشست معرفت و بصیرت مدیران و معاونان حراست‌های دستگاه‌های دولتی استان تهران ضمن تسلیت حادثه زلزله و با اشاره به‌ضرورت اخلاص در اعمال اظهار داشت: اخلاص موجب حیات و ارزش اعمال و پشتوانه‌ای برای بقا و دوام آن است.
وی ادامه داد: اهمیت عمل بیش از آنکه به‌اندازه و مقدار آن مربوط باشد به چگونگی و کیفیت آن ارتباط دارد درست همانند درختی که بار و میوه فراوان دارد، امّا فاسد و آفت‌زده است در برابر درختی که بارش اندک،‌ ولی میوه‌هایش سالم و به‌دوراز آفت؛ اخلاص، چیزی است که به جوهره عمل ارزش و کرامت می‌بخشد.

امام‌جمعه شهرری بابیان اینکه دنیا محل تلاش و کوشش است و چیزی که دراین‌بین کارها را ارزشمند یا بیهوده می‌کند جهت و نیت کارها است تصریح کرد: هدف ائمه اطهار (ع) ما هم همین بوده که کارها، فعل‌وانفعالات بشر را هدف‌دار کنند تا عاقبت مردم دچار بیهودگی و پوچی نشوند؛ ازاین‌رو اخلاص در اعمال اهمیت زیادی دارد.

شاه‌چراغی بابیان اینکه هر انسان منفعت‌طلب است و هر عمل او اگر برای خدا و خدمت به خلق نباشد ریا محسوب می‌شود عنوان کرد: اخلاص رازی از رازهای الهی و ودیعه‌ای است که خداوند در دل هرکس که او را دوست داشته باشد قرار داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارکنان حراست مورد اعتماد مسئولان هستند گفت: حراست‌ها دیده‌بان‌های امین سازمان‌اند و اگر قائل به این نگاه باشیم بدنه نیروی انسانی مجموعه و مسئولان حراست باهم به یک الفت و نگاه مشترک دست پیدا می‌کنند که تأثیر آن برای همه مثبت خواهد بود.

امام‌جمعه شهرری بابیان این‌که حراست‌ها اطلاعات را به لحظه گردآوری و آن‌ها را تحلیل می‌کنند افزود: کارشناسان این حوزه می‌توانند مشاوران امینی برای مدیریت باشند که بسته‌های مشورتی برای بهبود وضعیت سازمان ارائه دهند.

شاه‌چراغی تأکید کرد: حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه به مسئولیت سنگین افراد حراستی اشاره‌کرده و اینکه برحسب مسئولیت امین و مورد اعتماد هستند؛ ازاین‌رو باید وظایف خود را به‌درستی انجام دهند.

وی ضمن اشاره به اینکه مسئولان حراستی باید در حل مشکلات مجموعه خود تلاش کنند خاطرنشان کرد: مدیران حراستی سازمان‌ها وادارات باید بهترین مشاور برای مدیران کل باشند و تا جایی که می‌توانند نسبت به ارائه راه‌حل برای حل مشکلات در مجموعه خود تلاش کرده و راهکارهای خوبی ارائه کنند.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن