رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه با حضور در منزل شهید محسن فرامرزی دانشجوی کار‌شناسی فقه و مبانی اسلامی و از مدافعان حرم حضرت زینب (س) با خانواده این شهید دیدار و یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

به گزارش راگانیوز ؛  دکتر سعید قاضی مغربی در این دیدار با بیان اینکه شهدا ولی نعمتان کشور ما هستند و تمام نعماتی که اکنون ما از آن بهره‌مندیم به دلیل جانفشانی و ایثار این عزیزان است، گفت: «به‌واسطه خون شهدا و خانواده شهداست که امروز ما در آرامش و امنیت کامل به‌سر می‌بریم و اگر دشمنان قصد حمله به ارزش‌های اسلام داشته باشند، جوانانی همچون این شهید بزرگوار با نثار خون خود اجازه چنین کاری را نخواهند داد.»

وی با تکریم شخصیت شهید محسن فرامرزی خطاب به خانواه این شهید افزود: «شما فرزندی به جامعه تحویل دادید که به خاطر حمایت از دین، قرآن و مسلمانان جان خود را فدا کرد و بی‌شک نقش مادر، پدر و خانواده در این مسیر بسیار بزرگ و مهم است.»

در این دیدار مادر این شهید والامقام نیز به تشریح ابعاد شخصیتی وی پرداخت و گفت: «محسن از دوران بچگی بسیار صبر و آرام بود و برای من و خانواده زحمت‌های بسیار کشیده است و هرروز و پس از اتمام کار ابتدا به دیدار من می آمد و سپس به خانه خود می رفت. من پس از شهادت وی شفا خود را از خداوند سبحان گرفتم.»

برادر شهید محسن فرامرزی هم بیان کرد: «وی ابتدا محافظ لاریجانی و سپس آیت‌الله امامی کاشانی بود و آیت الله خیلی به وی علاقه‌مند بود. من در مراسم تشییع دیدم که آقای کاشانی خیلی اشک می‌ریخت و گریه می‌کرد و با محسن مأنوس بود. آیت‌الله امامی کاشانی گفت که وی با اخلاص و از دیدگاه من شهید فرامرزی از یک بصیرت خاصی برخوردار بود؛ آینده را خوب می‌دید، باهوش و پیرو رهبری و در واقع مقلد آیت‌الله خامنه‌ای بود و علاقه خودش را مکرر به انقلاب ابراز می‌کرد.»

وی افزود: «مقام معظم رهبری شهید فرامرزی را به اسم می‌شناختند و بارها از امامی کاشانی سراغ برادرم را می‌گرفتند. وی برای رفتن به سوریه یک سال تحقیق کرد و سرانجام با سفر به مشهد و پیوستن به لشکر فاطمیون عازم سوریه شد و بعد از شهادت وی ما متوجه جایگاه اجتماعی وی که سرهنگ سپاه بود شدیم.»

معرفی شهید:

شهید مدافع حرم محسن فرامرزی 60/4/9 در خانواده ای مذهبی در تهران متولد شد. شهید از همان کودکی اهل نماز و روزه بود.

فرامرزی از کسانی بود که در هر کاری که پا می گذاشت تا از آن کار به جاهای عالی نمی رسید دست بر نمیداشت مانند شنا، خط، اسب سواری و تیراندازی. او 94/9/5 به سوریه اعزام و در تاریخ 94/9/30 به فیض شهادت رسید.

نظر شهید فرامرزی درباره شهادت:

شهید فرامرزی شخصی بود که درباره شهادت نظر قاطعی داشت و می گفت وقتی خدا میگه شهید زنده است دیگه درباره زنده یا مرده بودن شهید حرفی نباید زد.

منبع :   خبرگزاری آنا