مانور رفع آلودگی های زیست محیطی بعد از زلزله در شهرری برگزار شد

به گزارش راگانیوز احمد غلامی دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 20 با اعلام این مطلب گفت: رهاشدن زباله ها در معابر شهری یکی از مسائل مهمی است که بعد از رخداد زلزله اتفاق می افتد و عدم مدیریت این مسئله موجب شیوع بیماری های عفونی و آلودگی های زیست محیطی خواهد شد.

غلامی افزود: برای ایجاد آمادگی و نحوه مدیریت آلودگی های زیست محیطی بعد از زلزله، مانوری با حضور ارگان های عضو ستاد مدیریت بحران منطقه 20 اجرا شد.

وی ایجاد آمادگی و هماهنگی بین واحدها و ارگان های عضو ستاد مدیریت بحران را از اهداف مهم برشمرد و ادامه داد: در قالب سناریو این مانور، زلزله فرضی 5.2 ریشتری در شهر ملارد اتفاق افتاد و جمع آوری زباله با مشکل روبرو شد که برای رفع تهدیدات زیست محیطی عوامل خدمات شهری و نیروهای داوطلب مردمی برای پاکسازی معابر محله 13 آبان وارد عمل شدند.

غلامی ارتقاء آمادگی و ایجاد هماهنگی نیروهای درون سازمانی و برون سازمانی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه در کلیه سطوح فرماندهی و عملیاتی، و بازبینی توانائیها و سنجش نقاط ضعف و قوت را از اهداف این مانور عنوان کرد و گفت: سازمان های اجرایی و امدادی همچون آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان شهرری، راهور، ستاد بحران شهرداری ناحیه 3 در این مانور حضور داشتند و اقدامات لازم در خصوص جمع آوری زباله و پاکسازی(گندزدایی)و شستشوی  معابر و فضای سبز امداد رسانی و پیشگیری از تشدید حوادث انجام شد.

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن