کارگران فصلی منطقه 19 ساماندهی می شوند

به گزارش راگانیوز ؛ حمید بهرامی از ثبت نام 37 نفر کارگر فصلی این منطقه در طرح ساماندهی خبر داد و افزود: تاکنون 30 نفر از این کارگران در رشته های مختلف فنی از جمله جوشکاری، نجاری، گچ کاری و سایر مشاغل در سازمان فنی و حرفه ای آموزش دیده و کارت مهارت دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه بیمه آنها از طریق معرفی به تأمین اجتماعی انجام می شود، ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی به این کارگران در دستور کار است و در مناسبت های مختلف اهدای کلاه و دستکش، ویزیت رایگان پزشکی، برگزاری کلاس های آموزشی HSE (ایمنی،بهداشت و محیط زیست ) و اجرای تورهای تهران گردی و سایر خدمات در طول سال به کارگران ارائه می شود.
بهرامی خاطرنشان کرد : کارگران در صورت تمایل با در دست داشتن مدارک می توانند به شهرداری مراجعه کنند و کارگرانی که هنوز موفق به دریافت کارت مهارت نشده اند به سازمان فنی و حرفه ای معرفی و پس از گذراندن دوره آموزشی و امتحان عملی و کتبی کارت مهارت برای آنها صادر خواهد شد.
معاون شهردار منطقه 19 همچنین از اختصاص فضایی با مساحت 100 تا 150 متر مربع به منظور ساماندهی و اسکان کارگران فصلی خبر داد و گفت : این ساختمان در یک طبقه برای تأمین شرایط رفاهی، بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی کارگران در سال جاری آماده و در همین مکان نام کارگران وارد سامانه می شود .
وی افزود: میدان وصال، بوستان 22 بهمن، خیابان مکتب العباس ( ورزش)، خلازیر، سه راه شریعتی و دولتخواه از جمله نقاطی هستند که در آن کارگران ساعت ها به انتظار کار می نشینند و با ساخت این ساختمان و ساماندهی کارگران، شهروندان نسبت به نوع درخواست خود نیروی کار ماهر برای مدتی استخدام خواهند کرد.

ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن