شهرری نامزد پایتخت کتاب ایران شد

به گزارش راگانیوز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، در چهارمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از میان ١٥٠ شهر کشور که برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را به دبیرخانه ارسال کردند، شهرستان ری پس از داوری، یکی از ٢٠ شهر منتخب به عنوان نامزد انتخاب شد.
به گزارش ایرنا، رویداد انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با هدف کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماع‌محور شهرها، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی، کشف، جذب، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های محلی و بومی برای ترویج کتابخوانی و تقویت برنامه‌ریزی و نگاه به آینده برگزار می‌شود.
این عنوان به شهری اعطا می‌شود که از نظر هیات داوران بهترین و موثرترین برنامه را برای ترویج کتابخوانی ارائه کرده و تضمین‌های لازم را برای اجرای آن داده باشد. شهر منتخب علاوه بر دریافت لوح تقدیر از مقامات عالی‌رتبه کشوری، مجموعه‌ای از تسهیلات، اعتبارات و منابع فرهنگی را دریافت خواهد کرد.
در شهرستان ری طرح یادشده با هماهنگی و همکاری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، نهاد کتابخانه‌های عمومی و شهرداری اجرا می شود.
شهرستان ری برای چهارمین سال پیاپی به دلیل انجام فعالیت های ترویجی و توسعه ای در امر کتابخوانی، از جمله ثبت ٦٧٦ باشگاه کتابخوانی با ظرفیت هشت هزار و ٧٤٠ نفر به عنوان تنها شهر پیشتاز در این بخش، نامزد کسب عنوان پایتخت کتاب ایران می شود.
در سه دوره گذشته اجرای این طرح، شهرهای اهواز، نیشابور و بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده بودند.
پانزدهم بهمن ماه از مدیران فرهنگ و ارشاد و شهرداران شهرهای نامزد، در جلسه ای با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل و پایتخت کتاب کشور نیز معرفی شود.

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن