پايين بودن سرانه فرهنگی در شهرری

به گزارش راگانیوز؛  “بهزاد مریدی” در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان پهناور ری و جمعیت فراوان آن، تنها یک باب مجتمع فرهنگی و هنری دارد که نیاز اهالی فرهنگ و هنر و علاقه مندان را برطرف نمی کند.
وی افزود: در بخشهای فشافویه، خاوران، قلعه نو و کهریزک که فاقد مرکز فرهنگی و هنری است، باید مجتمع های فرهنگی و هنری چند منظوره احداث شود تا عدالت فرهنگی برای همگان برفرار گردد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ایجاد هنرستان های تخصصی را نیاز بسیاری از هنرمندان و هنرجیان شهرستان ری بر شمرد و افزود: با تاسیس این هنرستان ها، هنرجویان شهرستان ها همجوار و جنوب تهران می توانند از تحصیل در رشته های مختلف هنری بهره مند شوند
وی همچنین خواستار ایجاد چهار کتابخانه دیگر در روستا های فاقد کتابخانه در شهرستان ری شد تا دوستاداران فرهنگ مکتوب به راحتی به منابع کتابخانه ای دسترسی داشته باشند.
“بهزاد مریدی” تهیه ساختمان اداری برای استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، خانه مطبوعات و انجمن های فرهنگی و هنری را از جمله مطالبات اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان دانست و تاکید کرد: شمار فراوان فعالان فرهنگی و هنری در ری، ایجاب می کند که به این حوزه توجه ویِژه ای صورت بگیرد.
گفتنی است، ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری و ایجاد کتابخانه های مشارکتی از مصوبات این نشست بود.
صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن