دشت ورامین ۱۷۰۰ شهید تقدیم و ۱۶ هزار پرونده ایثارگری دارد

خلاصه مطلب

  • فرمانده سپاه ناحیه ورامین گفت: دشت ورامین ۱۷۰۰ شهید تقدیم و ۱۶ هزار پرونده ایثارگری دارد.

به گزارش  راگانیوز ؛ سرگرد سعید تاجیک در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین طی سخنانی اظهار داشت: تا زمانی که انقلاب نبود این ایثارگری ها و از جان گذشتگی ها وجود نداشت و اگر دشمن امروز راه پیشرفت ما فراهم شده است به واسطه همین جانبازی ها است.

تاجیک در ادامه افزود: ما با تاسی از ایثار و فداکاری ها و گذشتی که در حماسه کربلا داشته ایم توانستیم پیروز جبهه های حق علیه باطل در دفاع مقدس باشیم و باید بدانیم که امام حسین در کربلا مذاکره کرد و کاری کرد که برخی از افراد که در سپاه دشمن بودند فریاد زنان به سمت امام برگردند.

وی بیان داشت: ورامین همانطور که مبدا انقلاب اسلامی ایران بوده است در دفاع مقدس نیز دین خود را ادا کرده است و ۱۷۰۰ شهید تقدیم کرده و در ۸ سال دفاع مقدس با جان و دل پایداری کرده اند و در این خطه خانواده ای نیست که رزمنده و آزاده و ایثارگر و شهید نداشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین با بیان اینکه ۲۲۱ نفر در زمان جنگ تحمیلی به اسارت عراق در آمدند گفت: این افراد امروز افتخار ازادگی را دارند و ۵۴۰۰ نفر از جانبازان کسانی بودند که سلامتی و جان خود را دادند که این کشور با عزت بماند.

تاجیک با اشاره به اینکه امروز ۱۶ هزار نفر پرونده ایثارگری در دشت ورامین وجود دارد گفت: این تعداد پرونده نشان می دهد که این افراد به جبهه ها اعزام شدند تا از کشور دفاع کنند.

وی افزود: امروز دشمن در حوزه حقوق  بشر ما هم حرف دارد و می خواهند حقوق بشر وحشیانه را حاکم کنند و حقوق بشر اسلامی را قبول ندارند و نمی دانند که حقوق بشر وحشیانه آنان بود که در یمن حمام خون راه انداخت و آنگاه به ایران به دلیل اعدام قاچاقچیان اعتراض می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین بیان داشت: در حوره حمایت از مظلومان منطقه ما حرف برای گفتن داریم و سازش نخواهیم کرد و به دفاع از این مظلومان خواهیم پرداخت چرا که سیدالشهدا هم برای دفاع از مظلومان قیام کرده است.

منبع
مهر
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن